Ką daryti, kad liepsnos neprarytų automobilio?

0
264

Šiais metais šalies ugniagesiams gelbėtojams teko gesinti 844 transporto priemones, iš jų 540 lengvųjų automobilių. Lapkričio 9 d. Klaipėdoje, Tilžės gatvėje, užsiliepsnojus automobiliui „BMW“, užsidegė šalia stovėję automobiliai „Škoda Octavia“ ir „Range Rover“. Gaisro metu išdegė visų trijų automobilių vidus, apdegė automobilių „Škoda Octavia“ ir „Range Rover“ išorė. Pirminiais duomenimis, gaisras kilo dėl „BMW“ techninio gedimo.

Tačiau ne visada automobilių gaisrų priežastys būna vien techninės. Pasak Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininko Tado Rumševičiaus, automobiliai kartais užsidega ir dėl vairuotojų klaidų eksploatuojant automobilį.

„Yra buvę atvejų, kai automobilis užsidegė  dėl to, jog suremontavęs automobilį jo šeimininkas po variklio dangčiu paliko skudurą, kuriuo valė detales, – sakė T. Rumševičius. – Gaisrus sukelia ir varvančios automobilio kuro tiekimo sistemos žarnelės, ypač jei šalia pradeda kibirkščiuoti elektros laidai. Kartais transporto priemonių savininkai automobiliuose sumontuoja papildomą garso aparatūrą, bet pamiršta įsirengti papildomus saugiklius, apsaugančius nuo įtampos svyravimų. Būna, kad į cigarečių pridegiklio lizdą vairuotojai įsijungia papildomą ventiliatorių, todėl šis lizdas perkaista ir užsidega.“

Pareigūnas taip pat pataria naujesnių automobilių vairuotojams nepamiršti praėjus tam tikram laikui pakeisti dujų išmetimo sistemos kietųjų dalelių filtro, kuris užsikimšęs gali sukelti gaisrą automobilio variklio skyriuje.  

Pasak specialistų, automobiliai dažnai užsidega neatsargiai pilant degalus į baką, esant nesandariam karbiuratoriui, degalų bakui, siurbliui arba tekėjimo vamzdeliui, taip pat jeigu netvarkinga automobilio elektros instaliacijai.

Yra buvę atvejų, kai automobiliai užsiliepsnoja nuo atviros ugnies remontuojant automobilį – suvirinimo aparato, litavimo lempos, degtuko, cigaretės ir t. t.

Kokių taisyklių reikėtų laikytis, norint išvengti automobilių gaisrų? Specialistai pataria nenaudoti benzino detalėms plauti, nelaikyti garaže daugiau kaip 60 l benzino ir 20 l tepalų, nevežioti ir nelaikyti degalų plastmasiniuose induose, nes kyla statinės elektros iškrovos pavojus. Apsižiūrėti, ar benzinas nevarva iš automobilio. Nenaudoti garaže atviros ugnies. Taip pat reikėtų nuolat patikrinti automobilio elektros instaliaciją, pažiūrėti, kad mechaniškai nesitrintų laidai, tepaluotus skudurus laikyti metaliniuose sandariuose induose ir dažnai keisti, nes krūva tepaluotų skudurų gali užsidegti savaime, be išorinio liepsnos šaltinio.

Benziną į automobilio baką reikėtų pilti ne garaže, o lauke. Paliekant automobilį ilgesniam laikui, reikėtų išjungti jo akumuliatorių. Garaže būtina turėti gesintuvą, nedegų audeklą ir kitų gesinimo priemonių.

Užsidegus automobiliui, pirmiausia kvieskite ugniagesius gelbėtojus skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112, jeigu yra galimybė, slopinkite gaisrą gesintuvu ar nedegiu audeklu, pašalinkite iš gaisro židinio degias medžiagas, kad jos neuždegtų šalia esančių objektų. Nepalikite be priežiūros automobilyje įjungtų elektros prietaisų.

PAGD informacija