Lenkų žiniasklaida: ruošiamės kovo 1-ajai, kai Lietuvoje bus dar kartą padidintas akcizas alkoholiui (Prezent dla Polski)

0
164

Pasienyje, panašiai kaip Latvijos pusėje, jau steigiamos naujos parduotuvės, kuriose svaigalai bus maždaug trečdaliu pigesni nei brangiausioje regiono valstybėje.

Lenkai skaičiuoja, jog „litvinams“ padidinus 10 proc. mokesčius stipriajam alkoholiui, puslitris pabrangs maždaug 40 ct. O tai reiškia, kad dar didesnis skaičius atvyks apsipirkti į pasienyje esančias lenkiškas parduotuves.

Itin trinama rankomis, jog pabrangs ne tik degtinė, bet ir konjakas, brendis, viskis, romas…

Kaimyninės šalies žiniasklaida nurodo ir permainų sumanytoją – neabejojama, jog mokesčių dindimo autorystė priklauso ne kam kitam, o „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui, kuris negeria, nerūko ir, kas laikoma didžiausia keistenybe, net nepažįsta kavos skonio.

Taip pat skelbiama, jog dėl akcizų padidinimo Lietuva rizikuoja prarasti daugiau nei pusšimtį milijonų Eur, o panašių planų turėję estai dėl didelių praradimų biudžetui, jų jau atsisako.

Bedžiūgaujant lenkams, kol kas neaišku, kas iš tokios situacijos išloš daugiau – ar dar labiau prablaivėsiantys lietuviai, ar iš to zlotų uždirbsiantys kaimynai…