Lietuvos sostinei suteiktas Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio skiriamas „Miesto gelbėtojo“ garbės titulas

0
107

700-ojo gimtadienio proga šiandien tarptautinėje konferencijoje „Champion Cities Summit 2023“ Vilniui už paramą Ukrainai suteiktas Prezidento Volodymyro Zelenskio dekretu pasirašytas „Miesto gelbėtojo“ garbės titulas.

Meras Remigijus Šimašius, priimdamas apdovanojimą miesto vardu, paskelbė, kad sostinė pasirengusi Ukrainai skirti dar daugiau humanitarinės pagalbos – simbolinės, su jubiliejine sukaktimi siejamos, 700 tūkst. eurų vertės. Ji bus panaudota Vilniaus miestų partnerių Kyjivo ir Lvivo poreikiams.

„Noriu padėkoti visiems vilniečiams, jie yra tie didieji gelbėtojai ir pagalbininkai, kurie aukojo, priėmė karo pabėgėlius į savo namus ir širdis. Didžiuojuosi ir miesto Taryba, sutariančia dėl būtinybės nuosekliai remti Ukrainą ne tik moraliai, bet ir finansiškai. Ir labai kviečiu čia susirinkusius Europos miestų lyderius taip pat palaikyti Ukrainos kovą – iki pergalės“, – kalbėjo Vilniaus miesto meras R. Šimašius.

Prezidentas V. Zelenskis šiandien pasirašė dekretą, kuriuo Vilniui suteikiamas „Miesto gelbėtojo“ garbės vardas. Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta pasveikino Vilnių 700-ojo gimtadienio proga ir dėkojo už skiriamą pagalbą.

„Vilnius – tai herojų, kovotojų ir kūrėjų miestas. Jo ryški lyderystė rodo pavyzdį kitiems Europos miestams. Esame dėkingi už visą pagalbą, kurią teikė ir teikia Vilnius bei visa Lietuva Ukrainai“, – renginio metu dėkojo Ukrainos ambasadorius P. Bešta.

Apdovanojimas suteikiamas už humanizmą ir solidarumą su nuo karo kenčiančiais Ukrainos žmonėmis, už visapusišką pagalbą jiems ir reikšmingą paramą šaliai, ginančiai savo nepriklausomybę ir suverenitetą.

„Miesto gelbėtojo“ titulas anksčiau buvo suteiktas Žešuvo ir Peremislio miestams (Lenkija) ir Prahai (Čekija).

Vilniaus miestas nuo pirmųjų karo dienų aktyviai teikia pagalbą Ukrainai: organizavo karo pabėgėlių apgyvendinimą, ukrainiečių vaikams suteikė galimybes lavintis, atvykusiems taikoma nemažai pragyvenimo kaštus mažinančių lengvatų. Sostinės savivaldybė prisideda ir prie įvairių Ukrainos palaikymo akcijų.

Gegužės mėnesį sostinės Savivaldybė organizavo žmonėms nebereikalingų stiklų langams siuntą į Kyjivo priemiestį Borodianką. Gruodį Vilniaus miesto Savivaldybė į Ukrainą pristatė humanitarinės pagalbos siuntą, kurios vertė siekė apie 100 tūkst. eurų. Dar 400 tūkst. eurų miesto Tarybos sprendimu buvo pervesta į specialiai paramos grynaisiais pinigais priėmimui įkurtą fondą „Future Kyiv“. 200 tūkst. eurų skirta humanitarinei pagalbai medikamentais ir medicinos priemonėmis. Bendra paramos suma su savivaldybės įmonėmis jau viršijo milijoną eurų.