LR Seime veikia paroda „Lenkijos 20 metų NATO“

0
192

Kovo 28 d. parlamente vyko bendras Lenkijos, Čekijos ir Vengrijos narystės Šiaurės Atlanto Aljanse 20 metų sukakties minėjimas. Šia proga Lenkijos Respublikos, Čekijos Respublikos ir Vengrijos ambasados pristatė trijų dalių ekspoziciją – „Lenkijos 20 metų NATO“, „Čekijos Respublikos dvidešimt metų NATO“ ir „Vengrija ir NATO: 20 narystės metų“. Jose pateikiami pagrindiniai istoriniai faktai, svarbiausi įvykiai ir nuotraukos, pristatantys dvidešimties metų narystę Šiaurės Atlanto aljanse.

„Didžiuojamės, kad šiandien esame nariai tokio Šiaurės Atlanto aljanso, kuris garantuoja saugumą Europoje, kurioje gyvename. Būdami saugūs mes galime užtikrinti saugumą ir tiems, kurie taip pat nori gyventi laisvose, demokratiškose, suvereniose valstybėse, kurie nori plėsti ir kurti taiką pasaulyje.

Dėkojame, kad šiandien esate čia kartu su mumis. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, būdama tarp sąjungininkių. Lenkijos Respublika visuomet stovės petys petin kartu su savo sąjungininkėmis, gindama tikrąją laisvę“, – sakė Lenkijos Respublikos ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska Lenkijos Nacionalinės gynybos ministerijos parengtos parodos „Lenkijos 20 metų NATO“ atidarymo metu.

Lietuvos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis priminė, kad šis pavasaris dovanoja daug gražių sukakčių – NATO Aljansui sukanka 70 metų, Lenkija, Čekija ir Vengrija švenčia 20 metų, Lietuva – 15 metų narystės jame jubiliejų.

„Prieš 20 metų šios šalys (Lenkija, Čekija ir Vengrija) žengė tvirtą žingsnį kelyje iš diktatoriškojo režimo demokratijos ir laisvės link. Tai yra šventė, kuri mūsų regionui atnešė tik teigiamas emocijas – saugumą, stabilumą ir pasitikėjimą. NATO plėtra kelia džiaugsmą ir mums. Jau penkiolika metų esame Aljanso nariai“, – sakė V. Pranckietis.