Mokytojai nebuvo tiek pikti net prie ministrės Aut(d)ronės Pitrėnienės

0
218

Situacija mokyklose tampa nebekontroliuojama – pedagogai masiškai palieka savo darbo vietas. Neišimtis ir Vilniaus rajonas.

Tiek pat, kiek Baltarusijoje, uždirbantys mokytojai jau surinko beveik 4000 parašų, kuriais ragina „profesionalę“ ministrę Jurgitą Petrauskienę kuo greičiau pasakyti „atia“ švietimo sistemai. Teigiama, kad „valstiečiams“ atstovaujanti valdininkė niekaip negeba sutelkti ne tik bendrojo ugdymo, bet ir aukštųjų mokyklų bendruomenių.

Tačiau vieną dalyką J. Petrauskienė sugeba tikrai – užsidirbti. Tiesa, tai jai pavyksta su sutuoktinio pagalba. Per gana trumpą laiką iš veiklos švietime „profesionalės“ šeima galimai praturtėjo dešimtimis tūkstančių eurų.

Ir galimai siekė dar geresnių rezultatų – prieš kelias dienas pranešta apie paslaptingą 8-ių mln. viešąjį konkursą, kuriuo buvo bandoma imituoti mokymo programų atnaujinimą. Šią iniciatyvą jau kaip įmanydama stabdo ir Dianos Vilytės vadovaujama Viešųjų pirkimų taryba, tik dar neaišku, ar pavyks…

Šiuo metu Darbo birža skelbia, jog Vilniuje ir Vilniaus rajone yra ieškoma trijų dešimčių pedagogų. Ypač sudėtinga situacija su pradinių klasių mokytojais. Pastaruosius vienų ugdymo įstaigų vadovai vilioja aukso kalnais iš kitų, tačiau tai vaisių beveik neduoda.

Pagrindinis dalykas dėl ko yra taip – maži atlyginimai. Avižienių gimnazija ieško mokytojo, kurį tenkintų 330 Eur, Riešė darbų mokytojui norėtų mokėti 370 Eur, o Rukainiai – 400 Eur. Daugeliu atveju – tai nėra pilnas etatas, tačiau kas už tokią sumą gali norėti kažkur judėti ir dar ką nors dirbti… Juk mokytojas nenustoja mokyti uždaręs įstaigos duris.  Dažniausiai reikia taisyti mokinių atliktus darbus, ruoštis kitos dienos pamokomis ir pan.

Vilniaus rajono savivaldybė praėjusią savaitę pranešė, jog įsteigia papildomus 15 etatų, kuriuos užims pedagogai su vaikais dirbsiantys po pamokų. Tačiau iš kur jie atsiras, jei visi iš tų mokyklų bėga?

Panašu, jog ne be reikalo J. Petrauskienė buvo nušvilpta Kaune per Mokytojo dienos minėjimą. Nors tai buvo atlikta ne profesionaliai, tačiau labai subtiliai. Gaila, tik to „profesionalai“ nesupranta…