Neblaivūs vairuotojai pasieniečiams – kasdienybė

0
138

Šiemet Purvėnų užkardos pasieniečiai savo veikimo teritorijoje sulaikė penkis neblaivius vairuotojus. Jiems nustatytas ne mažesnis kaip vidutinis girtumo laipsnis (1,51–2,5 promilės).

Ketvirtadienio naktį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų pasienio užkardos pareigūnai kelyje Eišiškės–Dumblė ties Dumblės kaimu (Šalčininkų r.) sustabdė patikrinti automobilį „VW Polo“ lietuviškais registracijos numeriais. Jį vairavęs 25 metų šalčininkietis pasieniečiams pateikė savo vairuotojo pažymėjimą. Tačiau VSAT pareigūnai išsyk pajuto nuo vairuotojo tvoskiantį alkoholio kvapą, atkreipė dėmesį į nerišlią vyro kalbą.

Įtardami, kad vairuotojas – neblaivus, pasieniečiai iškvietė Šalčininkų policininkus. Šie atvykę vairuotojui nustatė 2,16 promilių neblaivumą. Tai – vidutinis girtumo laipsnis, už kurį taikoma baudžiamoji atsakomybė. Už tokį pažeidimą vairuotojas sulauks baudos arba arešto, arba neteks laisvės iki vienerių metų, taip pat gali prarasti automobilį ir teisę vairuoti iki 5 metų.

Sulaikytas vairuotojas ir automobilis perduoti policijos pareigūnams, kurie toliau tirs šį įvykį.

Gerokai apsvaigęs šalčininkietis, vairuojantis automobilį, tapo penktuoju, kurį per mažiau kaip penkis šių metų mėnesius sulaikė Purvėnų užkardos pasieniečiai.

VSAT informacija