Nepaliauja džiaugtis tikėtina sėkme

0
343

Valdemaras Tomaševski savo facebook`o paskyroje neseniai pasidalino informacija, kuri jau gali būti visiškai nutolusi nuo realybės, nes lenkai kaip reikiant susidraugavo su Lietuvos „valsrtiečiais“.

Politikas pateikia lapkričio mėnesio vidurio reitingus ir didžiuojasi tuo, jog jo valdoma politinė jėga dar patektų į parlamentą pagal sąrašą.

„Naujausia apklausa: LLRA-KŠS – su stabiliai aukštu palaikymu

Jeigu rinkimai į Seimą vyktų artimiausiu metu, rinkiminį slenkstį peržengtų šešios partijos, tarp jų – ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) su 5,8 proc. gyventojų parama.

Naujausio delfi.lt užsakymu atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad didžiausio palaikymo sulauktų Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 25,7 proc. (neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą).

Antroje vietoje atsidūrė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 20,6 proc., trečioje vietoje – „Tvarka ir teisingumas“ su 12,5 proc. palaikymu.

Palyginus su praėjusio mėnesio rezultatais, labiausiai nukrito parama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai – net 3,7 procento. Tokiu būdu padidėjo atotrūkis tarp šios partijos ir konservatorių.

Lietuvos rinkėjai į Seimą taip pat išrinktų socialdemokratus (8,4 proc.), Darbo partiją (6,2 proc.) ir LLRA-KŠS (5,8 proc.). Toks rezultatas Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai leistų padidinti savo atstovų parlamente skaičių nuo 8 iki 9 Seimo narių.

Apklausą spalio 16-30 d. atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.

Apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažnai sumažina tikruosius LLRA-KŠS populiarumą atspindinčius rezultatus. Taip yra dėl ypatumų atliekant tyrimus regionuose bei tam tikro asmenų bei įstaigų, užsakančių tyrimus, nusistatymo.

Paskutiniuose rinkimuose į Seimą LLRA-KŠS sulaukė 5,5 proc. rinkėjų palaikymo, nors apklausas atliekančios bendrovės prognozavo vos 3-4 proc. palaikymą.

Prieš 2014 metais vykusius prezidento rinkimus apklausos prognozavo 1,1 proc. paramą Valdemarui Tomaševskiui, tačiau LLRA-KŠS pirmininkas sulaukė 8,4 proc. rinkėjų palaikymo.

2014 metais LLRA-KŠS buvo prognozuota tik 2 proc. parama, o partija gavo 8 proc. balsų – keturiskart daugiau nei rodė prognozės.

Milžiniška praraja skiria visuomenės apklausų skelbiamą paramą Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai nuo realaus rinkėjų palaikymo ir savivaldos rinkimuose.

Atsižvelgiant į tai, kad apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažniausiai sumažina tikruosius LLRA-KŠS rezultatus bei nepamirštant stabiliai augančio rinkėjų palaikymo, akivaizdu, kad yra kur kas daugiau, nei nurodo skaičiai, partiją remiančių, palaikančių ir ja tikinčių žmonių.

Apklausos rezultatai, neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą:

  1. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 25,7 proc.
  2. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 20,6 proc.
  3. Partija „Tvarka ir teisingumas“ 12,5 proc.
  4. Lietuvos socialdemokratų partija 8,4 proc.
  5. Darbo partija 6,2 proc.
  6. Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga 5,8 proc.
  7. Socialdemokratų darbo partija 4,7 proc.
  8. Liberalų sąjūdis                        4,6 proc.
  9. Centro partija 4,5 proc.
  10. Kita partija 7,0 proc.

Balsų skaičius 100 proc.”