Pakėlus algas, mokytojai pradėjo streikuoti

0
249

Nieko nebijanti  švietimo ir mokslo bei sporto ministrė Jurgita Petrauskienė, praslinkus streiko pusdieniui, kai streikininkų mokyklose baigėsi pamokos, pripažino: mokytojų atlyginimai – per maži.

Bet tai ką dabar daryti? Kai visą laiką, nuo „reformos“, kuri jau atvirai vadinama Melo reforma, pradžios dėstyta, kad konkretus mokytojas, kuris gauna 700 Eur į rankas iš tiesų gauna 1200 Eur. Tai uždirba tiek ar ne – iki šiol neaišku. Atitinkamai viskas su tais, kurie gauna apie 400–500 Eur –  pagal ministrę, jie gauna apie 850 Eur. Tai užsidirba tiek Eur tie, kurie gauna iki 500 Eur? Tai jei užsidirba, tai gal tie atlyginimai nėra per maži, o jei negauna, tada… Na, bet jei pripažino, kad per maži, tai tikriausiai, gauna tiek, kiek ir patys pasisako (Čia visi skaičiai apie tai, kiek į rankas).

Vakar prasidėjusioje iniciatyvoje žada dalyvauti iki 80 ugdymo įstaigų iš daugiau nei dviejų tūkstančių, veikiančių šalyje. Tačiau, panašu, kad tarp jų nebus nė vienos iš Vilniaus rajono. Jei kraštiečiai nesolidarūs, tikriausiai, kad gauna tuos menamus atlyginimus, apie kuriuos kalba J. Petrauskienė.  Bet kad – vienas bet…  Iš rajono mokyklų mokytojų po „reformos“ pabėgo, o į jų vietą kviečiamiems žadama po ne pilną etatą, kuris vėl gi – į rankas pasijaus panašiai nuo 350 iki 500 Eur ar vos vos daugiau (duomenys iš Užimtumo tarnybos, kuri iki eilinės “reformos” buvo Darbo birža).

”Vilnijos naujienos” 2018 spalio 11 d.: „Mokytojai nebuvo tiek pikti net prie ministrės Aut(d)ronės Pitrėnienės“

Situacija mokyklose tampa nebekontroliuojama – pedagogai masiškai palieka savo darbo vietas. Ne išimtis ir Vilniaus rajonas.

Tiek pat, kiek Baltarusijoje, uždirbantys mokytojai jau surinko beveik 4000 parašų, kuriais ragina „profesionalę“ ministrę Jurgitą Petrauskienę kuo greičiau pasakyti „atia“ švietimo sistemai. Teigiama, kad „valstiečiams“ atstovaujanti valdininkė niekaip negeba sutelkti ne tik bendrojo ugdymo, bet ir aukštųjų mokyklų bendruomenių.

Tačiau vieną dalyką J. Petrauskienė sugeba tikrai – užsidirbti. Tiesa, tai jai pavyksta su sutuoktinio pagalba. Per gana trumpą laiką iš veiklos švietime „profesionalės“ šeima galimai praturtėjo dešimtimis tūkstančių eurų.

Ir galimai siekė dar geresnių rezultatų – prieš kelias dienas pranešta apie paslaptingą 8-ių mln. viešąjį konkursą, kuriuo buvo bandoma imituoti mokymo programų atnaujinimą. Šią iniciatyvą jau kaip įmanydama stabdo ir Dianos Vilytės vadovaujama Viešųjų pirkimų taryba, tik dar neaišku, ar pavyks…

Šiuo metu Darbo birža skelbia, jog Vilniuje ir Vilniaus rajone yra ieškoma trijų dešimčių pedagogų. Ypač sudėtinga situacija su pradinių klasių mokytojais. Pastaruosius vienų ugdymo įstaigų vadovai vilioja aukso kalnais iš kitų, tačiau tai vaisių beveik neduoda.

Pagrindinis dalykas dėl ko yra taip – maži atlyginimai. Avižienių gimnazija ieško mokytojo, kurį tenkintų 330 Eur, Riešė darbų mokytojui norėtų mokėti 370 Eur, o Rukainiai – 400 Eur. Daugeliu atveju – tai nėra pilnas etatas, tačiau kas už tokią sumą gali norėti kažkur judėti ir dar ką nors dirbti… Juk mokytojas nenustoja mokyti uždaręs įstaigos duris.  Dažniausiai reikia taisyti mokinių atliktus darbus, ruoštis kitos dienos pamokomis ir pan.

Panašu, jog ne be reikalo J. Petrauskienė buvo nušvilpta Kaune per Mokytojo dienos minėjimą. Nors tai buvo atlikta ne profesionaliai, tačiau labai subtiliai. Gaila, tik to „profesionalai“ nesupranta…

Paskelbtame streikuojančių ugdymo įstaigų sąraše – tik kelios iš pačios sostinės

Nuo lapkričio 12 d.

Vilniaus Žemynos progimnazija

Nuo lapkričio 13 d.

Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla

Nuo lapkričio 14 d.

Vilniaus lopšelis-darželis „Aušrelė“

Nuo lapkričio 16 d.

Vilniaus lopšelis-darželis „Drevinukas“

Vilniaus lopšelis-darželis „Lakštingala“

Vilniaus Simono Daukanto progimnazija

Nuo lapkričio 20 d.

Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija

Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazija

Aktyviausiai mokytojų streike ketina dalyvauti Klaipėdos ir Panevėžio pedagogai.