Pataria, kaip pigiai apsirūpinti malkomis: kaminai jau rūksta

0
273

Lietuvos gyventojams sukrutus ruošti kuro atsargas žiemos sezonui, VĮ Valstybinių miškų urėdija kviečia juos kreiptis tiesiai į girininkijas ir įsigyti pigiausios rinkoje malkinės medienos, kurios kaina už kubinį metrą yra apie 3 Eur. Tiesa, tai atliekos, kurias reikia patiems susirinkti ir išsivežti iš miško. Ir dar – tik ne vilniečiams. Nes arčiausiai nuo sostinės tokių gausu – tik Labanoro girioje. Bet ir čia miškotvarkos darbai sustabdyti mažiausiai mėnesiui. Tai kaip bus su tomis pigesnėmis malkomis?

Vilniaus rajono gyventojai apie tokias kainas – 3 Eur – gali tik pasvajoti. Nė vienoje girininkijoje tokio pasiūlymo nesulauksite. Nebuvo jų iš tikrųjų ir anksčiau. O priežastys įvairios – didelės eilės, mažai kirtimų ir pan.

Apie pigesnį biokurą gali pagalvoti tik tiek kraštiečiai, kurie turi nuosavo miško. O kitiems pigesnės malkos – tai pačios prasčiausios eglinės nuo 30 Eur už kubą arba bent jau už panašų kiekį.

VĮ Valstybinių miškų urėdija  siūlo ir dar vieną variantą – malkinės medienos gyventojai gali įsigyti ir valstybės valdomos UAB „Baltpool“ vykdomų prekybos aukcionų, mat paaiškėjo, kad juose gali dalyvauti ne tik juridiniai, bet ir fiziniai  asmenys.

O kol liaudis maitinama patarimas ir paguodimais, didieji šilumos gamintojai jau pluša įsijuosę. Pradeda rūkti ir didieji didmiesčių kaminai…