Prasidėjo mokytojų kiršinimas?

0
153

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, jog gerbia labiau streikavusius mokytojus nei laikinasis švietimo, mokslo ir sporto ministras Rokas Masiulis. Skelbiama, jog sostinės pedagogams streikas bus pasibaigęs be jokios žalos, tuo tarpu likusiems šalies streikininkams galimai sudėliotas slaptas planas su pasekmėmis.

Seimo narys Eugenijus Gentvilas vakar kreipėsi į premjerą ir Valstybės kontrolę, prašydamas įvertinti, ar susisiekimo ministras Rokas Masiulis, laikinai einantis švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas, susitarimu su ministerijoje streikavusiais pedagogais nepažeidė įstatymų. Politikas nuogąstauja, kad ministro nurodymas sumokėti atlyginimus streikavusiems pedagogams iš biudžeto – viršija jo įgaliojimus.

„Kyla abejonių, ar raštas, skirtas merams ir valstybinių įstaigų vadovams, kuriuo ministras nurodė streikavusiems pedagogams streiko metu negautas pajamas kompensuoti iš biudžeto lėšų, šias įvardijant kaip papildomas pedagogų konsultacijas moksleiviams ateityje – neviršija jo įgaliojimų“, – iškėlė klausimą parlamentaras.

E. Gentvilas pabrėžė, kad pagal įstatymą nepanaudotos lėšos atlyginimams metų pabaigoje privalo būti grąžintos į valstybės biudžetą, todėl jam abejonių kelia R. Masiulio ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos susitarimo teisėtumas.

Politikas siekia išsiaiškinti, ar Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos laikinasis ministras R. Masiulis neviršijo savo įgaliojimų, praeitų metų gruodžio 19 d. nusprendęs finansinę naštą dėl streikavusių pedagogų permesti savivaldybėms ir mokyklų administracijoms.