Savaitgalį siautėjo ne tik vėjas, bet ir ugnis

0
324

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai vyko gesinti 100 gaisrų ir atliko 410 gelbėjimo darbų. Gaisrų metu žuvo 5 žmonės, 1 žmogus buvo traumuotas. Penktadienį, 11.07 val., Vilniuje, Rugiagėlių gatvėje, liepsnojo dviejų kambarių butas mediniame daugiabutyje. Atvykę ugniagesiai iš buto išnešė apdegusį jo savininką. Greitosios pagalbos medikai konstatavo vyro mirtį. Gaisro metu išdegė kambarys. Iš gretimo buto ugniagesiai išvedė moterį.

Sekmadienį, 16.41 val., Vilniaus rajone, Šatrininkų seniūnijoje, Grigaičių kaime, atvira liepsna degė mūrinis ūkinis pastatas. Atvykus ugniagesiams, viduje buvo įvykęs sprogimas ir 80 proc. pastato sugriuvę. Sprogimo banga apgadino šalia stovinčio gyvenamojo namo fasadą ir išdaužė vieną langą, apdegė kaimyninio medinio ūkinio pastato siena, buvo apgadintas stogas.

17.39 val. Ukmergėje, Deltuvos gatvėje, degė autoserviso remonto boksas. Gaisro metu sudegė viduje buvęs lengvasis automobilis BMW, keltuvas, darbo įrankiai ir kita įranga bei per 60 kv. m stogo konstrukcijų.

18.41 val. Vilniaus rajone, Rudaminos kaime, liepsnojo medinis gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo įgriuvęs. Gaisro metu namas sudegė. Viduje buvo rastas negyvas katinas. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

Šeštadienio naktį, 1 val., Vilniaus rajone, Dūkštų seniūnijoje, Balčiūniškių kaime, atvira liepsna degė remonto dirbtuvės. Atvykus ugniagesiams, jų stogas jau buvo įkritęs. Gaisro metu sudegė viduje buvusi remonto įranga ir technika, 3 traktoriai, lengvieji automobiliai „Volvo S70“ ir „Fiat Ducato“, 20 t grūdų, apdegė šalia esančio mūrinio pastato ventiliacinis stogo kraiko elementas ir viduje sukrauti šiaudai. Viduje buvusius 3 galvijus išgelbėjo ugniagesiai.

Penktadienį šalies ugniagesiai gelbėtojai 293 kartus vyko šalinti smarkaus vėjo sukeltų padarinių: ant automobilių, kelių ir elektros laidų nuvirtusių medžių ir nuplėštų stogų. Daugiausia tokių įvykių buvo Kauno apskrityje – 48, Vilniaus – 39, Šiaulių – 34, Klaipėdos – 31, Alytaus – 30, Utenos – 27, Telšių – 24, Marijampolės – 23, Panevėžio – 19, Tauragės – 18.

11.58 val. pranešta, kad Vilniaus rajone, Rukainių seniūnijoje, Užukenės kaime, vėjas nunešė namo stogą ir nutraukė elektros laidus. Jie gulėjo ant važiuojamosios kelio dalies. Ugniagesiai stogo lakštus patraukė į šalikelę ir aptvėrė elektros laidus.

13.03 val. Vilniuje, Justiniškių gatvėje, ugniagesiai nuo namo stogo nuėmė 11 pavojingai kabėjusių saulės jėgainės plokščių.

Sekmadienį šalies ugniagesiai dar 22 kartus vyko šalinti ant automobilių ir kelių nuvirtusių medžių. Daugiausia tokių įvykių buvo Vilniaus apskrityje. Ugniagesiai į pagalbą buvo kviesti 8 kartus.   

PAGD informacija