Sostinėje duris atveria naujas darželis „Bajorėlis“

0
96

Per pastaruosius šešerius metus Vilniuje papildomai jau sukurta 1800 vietų. Naują darželį Bajoruose pirmuoju etapu pradeda lankyti 120 vaikų (devynios grupės), vėliau vaikų ir grupių skaičius augs.

„Bajorėlio“ darželyje suformuotos 9 ikimokyklinio ugdymo grupės lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis kalbomis (5 grupės iki 3 metų amžiaus po 15 vaikų ir 4 grupės nuo 3 iki 6 metų amžiaus po 20 vaikų).

„Per rekordiškai trumpą laiką, turime naują darželį Vilniuje. Nuo kapsulės įkasimo praėjo metai ir aštuoni mėnesiai. Šiandien džiaugiuosi matydama įtempto darbo rezultatus, įdėta daug pastangų, organizuota daug posėdžių – dar kartą įrodėme, kad turėdami profesionalią, kompetentingą ir laiko neskaičiuojančią komandą, galime viską. O mažiesiems vilniečiams, jų tėveliams ir darželio personalui, noriu palinkėti kūrybiškumo, šypsenų ir kokybiško, įdomaus ugdymo proceso“, – sako Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Ramioje medžių apsuptoje „Bajorų kalvų“ vietoje įsikūręs modernios architektūros dviejų aukštų 3, 5 tūkst. kv. m darželio pastatas ypatingas tuo, kad architektai daug dėmesio skyrė objekto kompleksiškumui, pritaikomumui ir kokybei – nuo lauko žaidimo aikštelių iki pastato fasado ir vaikų vonios kambarių, jų ergonomikos, spalvų.

Pirmajame darželio aukšte galės vykti darželio bendruomenės renginiai, vaikai užsiims aktyvia veikla sporto salėje. Antrajame aukšte numatytos patalpos administracijai, slaugos kabinetas. Darželyje įrengta ir patalpa kūdikiams žindyti bei pervystyti. 

Darželis suprojektuotas pagal universalaus dizaino principus. Turintiems individualių poreikių įrengtos sanitarinės patalpos, į pagrindinį įėjimą veda ir pandusas, kad būtų patogu tiems, kurie juda su vežimėliu ar dviračiu. Darželis taip pat turi ir geoterminį šildymą.

Visai Verkių seniūnijai ypač aktualu, kad šalia darželio jau vystomas ir progimnazijos projektas. „Vilniaus vystymo kompanija” su bendruomene jau aptarė išrinktą architektūrinį konkursą laimėjusį projektą.

Sostinėje yra 125 lopšeliai-darželiai, 12 darželių-mokyklų bei 28 bendrojo ugdymo mokyklose veikia ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės. Veikia 1 488 grupės – 279 grupės iki 3-jų metų amžiaus, 884 grupės nuo 3 iki 6 metų amžiaus ir 325 priešmokyklinio ugdymo grupės. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes lanko 28 552 vaikai.

2022-aisiais į Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas priskirta 11 115 vaikų. Apie 80 proc. jų pateko į pirmuoju prioritetu tėvų pasirinktus darželius. Vilniaus darželiuose šiuo metu yra likę 634 laisvos vietos.

Po Nepriklausomybės atkūrimo pastatyta 10 naujų ikimokyklinio ugdymo įstaigų: „Karuselė“, „Gabijėlė“, „Gilužis“, „Vandenis“, „Žilvinėlis“, „Vėrinėlis“, „Vėjelis“, „Pilaitukas“, Vaduvos darželis-mokykla bei Santariškių.

Nuo 2016 m. Vilniuje renovuotuose pastatuose įkurtos 5 ikimokyklinio ugdymo įstaigos: „Ąžuolas“, „Gluosnis“, „Žolynas“, „Giliukas“, „Malūnėlis“, taip pat pastatyti 6 moduliniai priestatai prie lopšelių-darželių „Atžalėlės“, „Gabijėlė“, „Gintarėlis“, „Medynėlis“, „Strazdelis“, „Vandenis“.

Pritaikius savivaldybės arba išnuomotas patalpas įkurti 7 lopšelių-darželiai – „Pasaka“, „Gilužis“, „Kodėlčiukas“, „Vėjelis“, „Pilaitukas“, „Pumpurėlis“, „Lazdynėlis“ – padaliniai.

Šiuo metu vykdomi 6 naujų darželių projektavimo ir statybos darbai Pašilaičiuose (Žemynos g. 2C), Pilaitėje (Pajautos g. 7 ir Tolminkiemio g. 11A), Perkūnkiemyje (Bieliūnų g. 5/9), Balsiuose (Aušrinės g. 10A), Šnipiškėse (Kernavės g. 82), Jeruzalėje (Braškių g.). Iki 2025 m. duris atvers naujos įstaigos Pašilaičiuose, Pilaitėje ir Perkūnkiemyje, likusias planuojama pastatyti iki 2026 metų.