Sostinėje tikrintas transporto priemonių vairuotojų blaivumas

0
26

Šiandien rytą Vilniaus apskr. policijai per valandą įkliuvo 5 neblaivūs transporto priemonių vairuotojai, sėdę už savo automobilio vairo, dviem jų pavyko išvengti administracinės atsakomybės – tikrinimo metu alkoholio kiekio koncentracija jų organizme neviršijo leistinos normos.

Transporto priemonių vairuotojų blaivumo kontrolės priemonės prasidėjo Vilniuje, Lentvario g. Jau netrukus „pasirodė“ ir pirmieji rezultatai – vienas vairuotojas į alkoholio matuoklį įpūtė 0,88 prom., kitas – 0,45 prom., trečiam, sunkvežimio vairuotojui, alkoholio matuoklis parodė 0,24 prom., nors mūsų šalyje krovininių automobilių ir autobusų vairuotojams taikoma 0 promilių blaivumo riba. Šio reikalavimo sunkvežimio vairuotojas nepaisė ir drąsiai sėdo už vairo.

Visiems trims vairuotojams surašyti administracinio nusižengimo protokolai už transporto priemonių vairavimą, kai tai daro neblaivūs arba apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 422 str.).

Priemonei persikėlus į Dzūkų g., ir čia nustatyti du neblaivūs vairuotojai. Jiems pavyko išvengti administracinės atsakomybės – vienas jų įpūtė 0,38 prom., kitas – 0,16 prom., tad savo kelionę galėjo tęsti.

Per priemonę sostinės kelių policijos pareigūnai patikrino apie 500 transporto priemonių vairuotojų, be administracinės atsakomybėn patrauktų trijų neblaivių vairuotojų, įkliuvo ir vairuotojas, nesegėjęs saugos diržo. Jam surašytas protokolas už naudojimosi saugos diržais pažeidimą (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 432 str.).

Policijos pareigūnai įspėja, kad nuo alkoholio apsvaigę vairuotojai negali adekvačiai reaguoti į situacijas, kontroliuoti savo veiksmų ar priimti teisingus sprendimus.

Vilniaus apskr. VPK informacija