Sostinės komercinio nekilnojamojo turto rinkos perspektyvos kol kas neblogos

0
185

Kelerius metus iš eilės metinė komercinio NT sandorių apyvarta Baltijos valstybėse siekė apie vieną milijardą eurų, ir pagal šį rodiklį gerokai atsiliko nuo netolimos Suomijos (apie 7,5 mlrd. eurų). Tačiau mūsų regione dėl mažesnių sąnaudų biuruose itin sparčiai kuriasi tarptautiniai paslaugų centrai – vien Lietuvoje metinis jų augimas siekė 17 proc., o pernai šiuose centruose dirbo apie 17 tūkst. specialistų.

Todėl biurų poreikis išlieka itin aukšto lygio ir, tikėtina, paklausa artimiausioje ateityje tik didės. Juolab kad paslaugų centruose dirbančių žmonių skaičius, remiantis „Newsec“ duomenimis, tūkstančiui gyventojų Kaune tesiekia 7,8, Rygoje – 11,9, Taline –  17,8, Vilniuje – 23. Tuo metu Bukarešte šis rodiklis yra 47,3, Krokuvoje – net 73,2.

„Investuok Lietuvoje“ statistika rodo, kad Baltijos šalyse vienam asmeniui tenka kur kas mažiau biuro ploto nei Skandinavijos šalyse: Kaune – 0,47 kvadratinio metro, Rygoje – 0,73, Vilniuje – 1,23, Taline – 1,54, tuo metu Helsinkyje – 6,21, o Stokholme ir Osle – maždaug po 8,2 kvadratinio metro. Todėl nieko nuostabaus, kad biurų rinka mūsų regione yra sparčiai vystoma. Jų nuomininkų gausėja ir dėl patrauklių kainų: jei Vilniuje už 100 eurų mėnesiui galima išsinuomoti 6,25 kvadratinio metro, tai Helsinkyje – 4,4, o Stokholme – vos 1,82 kvadratinio metro.

 

Capitalica Asset Menagement informacija