Vokiečių aviganis aptiko kontrabandinių cigarečių krovinį: įkliuvo ir vietinis gyventojas

0
201

Vakar VSAT Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos patruliai bei kinologas su tarnybiniu šunimi Praidu patikrino ruožą ties Šalčininkų rajono Stalgionių mišku. VSAT pareigūnai jau turėjo informacijos iš kolegų Baltarusijoje apie tai, kad čia galimai mėginta gabenti neteisėtą krovinį.

Vietovę apžiūrinėjęs šešerių metų Praidas pasieniečius mišku nuvedė maždaug 100 metrų nuo valstybės sienos į Lietuvos gilumą. Čia rasti 4 polietileno plėvele apvynioti ryšuliai. Juose buvo 2 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Capital“ ir „NZ Gold“. Rūkalai pažymėti baltarusiškomis banderolėmis.

Informaciją apie rastą neteisėtą krovinį VSAT pareigūnai perdavė ruože budėjusiems kolegoms. Netrukus kelyje Kmelninkai – Dailidės, už maždaug pusantro kilometro nuo aptikto cigarečių krovinio, pasieniečiai patikrinti sustabdė automobilį „Audi A6“. Jį vairavo VSAT pareigūnams nekart su nelegaliomis prekėmis įkliuvęs 23 metų Šalčininkų rajono gyventojas.

Vyrui po apklausos įteiktas šaukimas atvykti į G. Žagunio užkardą. Šio VSAT padalinio pareigūnai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną.

 

VSAT informacija