Subūrė muziejų darbuotojus svetingo miesto kūrimui

0
259

Siekdama kurti draugišką turistams miestą, turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ pirmą kartą organizavo svetingumo mokymus muziejų darbuotojams.

Praėjusių metų vasarą „Go Vilnius“ atlikto Vilniaus žinomumo tyrimo duomenimis, vienas svarbiausių kriterijų užsienio keliautojų pasitenkinimui kelionės metu – svetingi vietiniai. Tuo metu 2018 m. rudenį atlikta sostinėje jau apsilankiusių turistų apklausa atskleidė, kad miesto svečiai ypač vertina muziejų ir galerijų darbuotojų svetingumą.

A. Dzimidavičiaus nuotr.

„Įspūdžiui apie aplankytą miestą susidaryti ypač didelę reikšmę turi sutikti vietiniai – jų bendravimo kultūra, paslaugumas ir svetingumas. Muziejų darbuotojai – vieni iš tų, kurie į Vilnių užsukusiems turistams tampa miesto ambasadoriais. Todėl norėdami prisidėti prie svetingesnio Vilniaus kūrimo, pirmiausia siekiame, kad muziejų darbuotojų ir jų svečių kontaktas abiem pusėms būtų kuo sklandesnis ir malonesnis“, – sako „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Svetingumo mokymai muziejų darbuotojams – viena iš ilgalaikio „Go Vilnius“ projektų miesto svečių patirtims sostinėje gerinti iniciatyvų. Šio projekto tikslas – sukurti draugišką ir modernią turistinę infrastruktūrą bei prisidėti prie turistams aktualių paslaugų kokybės kėlimo. Projekto metu agentūra „Go Vilnius“ vertina įvairias turistams svarbias miesto sritis. Įvertinus visus Vilniuje veikiančius muziejus, kartu su jų vadovais aptarti būdai gerinti lankytojų patirtį.

Kovo 20-21 d. vykusiose specialių mokymų sesijose diskutuota, kas lemia pozityvią muziejaus svečių patirtį, kaip prie to prisideda tam tikri naudojami žodžiai, balsas, kūno kalba ir kiti bendravimo elementai. Savo patarimais apie svetingos aplinkos kūrimą taip pat dalijosi dvi žinomos moterys – TV laidų vedėja Beata Nicholson bei keramikė Nomeda Marčėnaitė.

Muziejų populiarumas tarp vietinių ir užsienio turistų pastaraisiais metais sparčiai auga. Skaičiuojama, kad per 2018 m. Vilniaus muziejuose apsilankė beveik 1,3 milijono lankytojų, iš jų apie 40 proc. sudarė svečiai iš užsienio. Užsienio turistų Vilniaus muziejuose skaičius per metus išaugo 9 proc., o muziejų lankymas yra viena populiariausių užsienio turistų veiklų – muziejus lanko daugiau nei pusė į sostinę atvykusių svečių.