Sulaikytas pavojingas nusikaltėlis

0
678

Pernai, padaugėjus vagysčių bei turto sunaikinimo atvejų Šalčininkų bei aplinkiniuose rajonuose, Šalčininkų rajono policijos komisariato (toliau – Šalčininkų r. PK) pareigūnai ėmėsi intensyvių veiksmų nustatyti šias nusikalstamas veikas vykdančius asmenis. Bendradarbiaujant su aplinkinių rajonų policijos komisariatų kolegomis, pareigūnams pavyko nustatyti, rasti ir užfiksuoti įtariamojo pėdsakus, bei vykdomų nusikaltimų braižą. Apibendrinus visą surinktą informaciją, surinkus svarbius įkalčius, buvo nustatyta, kad galimai nusikalstamas veikas vykdo pilietis Z. N. (gim. 1993 m.), kuriam teismas skyrė suėmimą, jį sulaikius.

Pareigūnams toliau tiriant medžiagą, 2022 metais į Šalčininkų r. PK pareigūnus kreipėsi jauno amžiaus Šalčininkų rajono gyventoja. Mergina paaiškino, kad jai fiziniu susidorojimu grasina buvęs vaikinas. Netrukus, po grasinimų, prie savo namų mergina rado kapinių kryžių ir vainiką. Nukentėjusiajai parodžius nuotrauką paaiškėjo, kad jai grasina ieškomas nusikaltėlis Z. N.

Pareigūnai kelis mėnesius aktyviai vykdė Z. N. paiešką, buvo daromos pasalos, rengiamos policinės priemonės jam sulaikyti, ieškoma jo ir giminaičių gyvenamosiose vietose, atliekamos kratos, tačiau įtariamojo sulaikyti nepavykdavo. Ieškomas Z. N. įvairiais būdais vengė sulaikymo – namuose nenakvojo, buvo įrengęs sau nakvynės vietas pelkingose Šalčininkų rajono miško masyvuose, važinėjo vogtu sportiniu krosiniu motociklu be valstybinių numerių. Šalčininkų r. PK pareigūnai kreipėsi į visuomenę su prašymu padėti sulaikyti pavojingą nusikaltėlį, siautėjusį Šalčininkų rajone, Kalesninkų seniūnijoje ir šalia esančiuose Trakų, Varėnos rajonuose.

Š. m. birželio mėnesį buvo gautas teismo nuosprendis, kuriuo ieškomas Z. N. už ankščiau padarytus kitus nusikaltimus buvo nuteistas trimis su puse metų laisvės atėmimo bausme.

Pareigūnų intensyvus darbas su visuomene buvo ne veltui – rugpjūčio 10 d. gavus gyventojų pranešimą, kad Bandiškių k., Kalesninkų sen., Šalčininkų r., pastebėtas ieškomas asmuo, kuris vairuoja motociklą be valstybinio numerio ženklo, jie išskubėjo ieškomo asmens sulaikyti. Pareigūnams sulaikant ieškomą nusikaltėlį, jis įvairiais savo veiksmais priešinosi sulaikymui – bandė sprukti motociklu, vėliau bėgti, aktyviai fiziškai priešinosi, dėl to teko panaudoti fizinę prievartą ir policijos specialiąsias priemones.

Šalčininkų r. PK pareigūnai dėkoja kolegoms, taip pat Šalčininkų rajono gyventojams, o ypač verslininkams, suteikusiems praktinę pagalbą pareigūnams ir asmeniškai dėjusiems pastangas sulaikyti  pavojingą nusikaltėlį.

Vilniaus apskr. VPK informacija