Suranda atliekamų pinigų: gyventojų terminuotieji indėliai per mėnesį padidėjo 235 mln. Eur

0
14

Kai Lietuvos bankas pradėjo skelbti bankų ir kredito unijų indėlių palūkanų normas, pakilo ir palūkanos už indėlius, nei terminuotųjų indėlių suma. Pokyčiai rodo, kad kredito įstaigoms didinant palūkanas už indėlius, daugėja norinčiųjų įdarbinti lėšas.

Naujausiais (kovo mėn.) duomenimis, Lietuvos finansų įstaigose gyventojai laikė 21,2 mlrd. Eur indėlių, iš jų 17 mlrd. Eur – einamosiose sąskaitose. Kovo mėn., palyginti su vasario mėn., terminuotųjų indėlių padaugėjo 235 mln. Eur (6,2 %), o einamųjų indėlių sumažėjo daugiau nei 150 mln. Eur. Iš viso terminuotieji indėliai kovo pabaigoje sudarė 4 mlrd. Eur, didžiausią jų dalį – 2,75 mlrd. Eur – sudarė indėliai iki metų trukmės. Jų per kovo mėn. padaugėjo 142 mln. Eur (5,5 %). Išsamią statistiką rasite čia.  

Už terminuotąjį 6 mėn. indėlį gegužės pradžioje bankai siūlo iki 3 proc., už 12 mėn. – iki 3,75 proc. metinių palūkanų. Palyginkime: vasario pabaigoje už terminuotąjį 6 mėn. indėlį bankai siūlė iki 2 proc., už 12 mėn. – iki 2,9 proc. metinių palūkanų.

Kredito unijos šiuo metu už terminuotąjį 6 mėn. indėlį siūlo iki 3 proc., už 12 mėn. – iki 3,8 proc. metinių palūkanų. Palyginkime: vasario pabaigoje už terminuotąjį 6 mėn. indėlį kredito unijos siūlė iki 2,6 proc., už 12 mėn. – iki 3 proc. metinių palūkanų.

Kredito įstaigų indėlių palūkanų normas Lietuvos bankas skelbia siekdamas paskatinti gyventojus aktyviau domėtis ir naudotis finansinėmis paslaugomis, stiprinti konkurenciją tarp finansų rinkos dalyvių. 

Indėliai yra viena paprasčiausių ir saugiausių investavimo priemonių, juos Lietuvoje priima bankai, kai kurie užsienio bankų filialai ir kredito unijos. Visi tiek bankuose, tiek užsienio bankų filialuose, tiek kredito unijose saugomi indėliai iki 100 tūkst. Eur yra apdrausti. Tiesa, derėtų žinoti, kad, norint padėti indėlį į kredito uniją, reikės tapti jos nariu įsigyjant pajų.

Lietuvos banko informacija