Susitiko su Lenkijos sporto ir turizmo ministru

0
181

Vakar Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos nariai susitiko su Vilniuje viešėjusiu Lenkijos sporto ir turizmo ministru Vitoldu Banka (Witold Bańka).

Susitikimo Seime metu komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas pristatė mūsų šalyje vykstančius pokyčius sporto srityje. K. Smirnovas pasidžiaugė, kad nuo šių metų pradžios valstybės sporto politiką formuoja, organizuoja ir jos įgyvendinimą kontroliuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kuriai tokia kompetencija numatyta naujai įsigaliojusiame Sporto įstatyme.

Dėkodamas už bendradarbiavimą, Lenkijos sporto ir turizmo ministras V. Banka kalbėjo apie permainas jo šalies sporte ir pokyčius antidopingo srityje, kuri yra viena iš jo prioritetų. Ministras pristatė savo, kaip kandidato į Pasaulinės antidopingo agentūros prezidentus, tikslus. V. Banko nuomone, būtina stiprinti antidopingo sistemą, padėti sportininkams, didinti akredituotų laboratorijų skaičių teikiant pirmenybę kokybei, taip pat stiprinti suinteresuotų institucijų bendradarbiavimą.

Susitikimo dalyviai kalbėdami apie dopingo vartojimą ir su tuo susijusias problemas, akcentavo siekį užtikrinti sąžiningą varžymąsi sporte ir poreikį stiprinti kovą su antidopingo taisyklių pažeidimais.

Susitikime dalyvavo Lenkijos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvos Respublikoje Uršula Doroševska (Urszula Doroszewska), Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės vyresnioji patarėja, atliekanti generalinio direktoriaus funkcijas, Kornelija Tiesnesytė, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos nariai Jaroslavas Narkevičius, Artūras Skardžius ir Gediminas Vasiliauskas.