Tobulins tai, kas ir taip jau veikia nepriekaištingai?

0
168

Šalies žiniasklaida šiandien baigia paskęsti nuo „valstietės“ Virginijos Vingrienės iniciatyvos pastatyti taromatus kiekviename Lietuvos kaime, kuris yra seniūnijos centras.

Tai reiškia, jog visoje šalyje tokių įrenginių iš naujo teks sumontuoti arti tūkstančio. Vien Vilniaus rajone seniūnijų – 23. Lietuvoje savivaldybių – 60.

Kaip turėtų veikti šitie taškai, Seimo narė kol kas nekonkretizavo. Tik pasisakė, jog taip kasmet švarėjančiose seniūnijose jie gyventojų dar didesniam patogumui galėtų būti įrengti bet kur: šalia vaikų žaidimo aikštelių, seniūnijai priklausančiuose pastatuose arba parduotuvėse. Bet taip jau buvo… Kaip sakoma – dar kartą lipsime ant paties grėblio. Atsisakyta neseniai tokios idėjos vien dėl didžiulės smarvės ir sudėtingo aptarnavimo atokesnėse kaimiškose vietovėse.

V. Vingrienė siūlo, kad kiekvienoje kaimo seniūnijoje bent po vieną taromatą būtų pastatyta nuo kitų metų arba nuo 2020-ųjų.

Prekybininkų teigimu, visose parduotuvėse, kur apsimoka, taromatai jau veikia ir juose surenkama 90 proc. pakuočių, o tik 10 proc. – rankiniu būdu mažose parduotuvėse.