Trakai – vis arčiau tikslo turėti aplinkkelį

0
379

Planuojama, jog miesto apvažiavimo ilgis bus maždaug 6 km. Jis drieksis per teritorijas, priskirtas Narezkų, Senųjų Trakų, Žūkų, Babriškių, Žukiškių, Žaizdrių ir Skynimų kaimams. Centrinė miesto dalis bus apvažiuojama nuo kelio Nr. A16 Vilnius – Prienai – Marijampolė beveik 24-to km, iki 30 km.

Trakų rajono savivaldybė projektą pradėjo dar 2015 m. birželį, o 2016 m. vasarį pasirašė sutartį su UAB „Kelprojektas“ dėl žemės paėmimo visuomenės poreikiams projekto parengimo ir įgyvendinimo paslaugų. Deja, nepavyko išvengti ginčų, kurie  persikėlė į teismus.  Šiuo metu vis dar vyksta 3 teisminiai procesai dėl žemės sklypų, paimamų visuomenės poreikiams, ir nėra gautas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus įsakymas dėl vieno, paskutiniojo, sklypo paėmimo visuomenės poreikiams.

Tiems žemės sklypų savininkams, kurių žemė pateko į planuojamo aplinkkelio teritoriją jau  sumokėta virš 156 tūkst. Eur. Be to, sumokėta ir kompensacija valstybei už miško žemės naudojimą būsimam aplinkkeliui – 125 tūkst. Eur.

Trakų rajono savivaldybės informacija