Ugniagesiai rūpinasi Dainų šventės dalyvių ir svečių saugumu bei ruošiasi Popiežiaus viešnagei

0
222

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiams – įtemptas metas. Jie šiuo metu ne tik skuba į gaisrus, bet ir budi vykstančiuose Dainų šventės renginiuose.  „Ten, kur susirenka daug žmonių, visada yra gaisro ar kitų nelaimių rizika. Net ir užsiliepsnojusi šiukšlių dėžė ar kitas incidentas, gali kelti pavojų ar sutrikdyti  renginio eigą. Be to, esant žmonių spūsčiai būna sunku privažiuoti gesinti ar atlikti  kitus gelbėjimo darbus, “ – sako Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius.

Sudėtingiausia, jo teigimu,  yra budėti krepšinio ir futbolo varžybų metu, kur liejasi sirgalių emocijos, kai apėmus varžybų azartui, pamirštamas bet koks atsargumas. Ugniagesiai atskuba ir nualpus  renginio dalyviams ar svečiams. Jie visada yra pasirengę suteikti pirmąją medicinos pagalbą.

Dainų šventėje darbo netrūksta ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnams, kurie tikrina, ar prekybininkai paiso priešgaisrinės saugos taisyklių, kai naudojama atvira ugnis, kepant mėsą.  Kol kas bausti neprireikė. Beje, dar prieš šią šventę pareigūnai patikrino visas patalpas, kuriose  buvo numatyta Dainų šventės dalyvių nakvynė. Vienuolikoje vietų  buvo rasta trūkumų, kurie iki atvykstant svečiams buvo pašalinti.

„Laukia atsakingas ir kitas renginys – Popiežiaus Pranciškaus vizitas. Jam taip pat rengiamės. Tad ir Dainų šventės metu įgyta patirtis  bus naudinga,  ji išties padės stiprinti ugniagesių parengtį.  Bet labai norėtųsi, kad ir patys žmonės elgtųsi atsakingai, nes tai  apsaugo nuo skaudžių pasekmių,“ – palinkėjo Vilniaus ugniagesių vadovas V. Kerševičius.