Pernai, rugsėjo 1-ąją, užbaigus I-ojo etapo patalpų kapitalinį remontą, Vilniaus centre duris atvėrė nauja bei modernizuota „Erudito Licėjaus“ mokykla. Šią rekonstrukciją atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, dabar pasirašiusi virš 4 mln. eurų vertės sutartį dėl II-ojo etapo statybos darbų. Pradėjus juos, bus tęsiamas ne tik mokyklos, bet ir ugdymo sistemos modernizavimas, kurio centre atsiduria naujas – šiuolaikiškas bei inovatyvus – privačių švietimo įstaigų modelis.
Kūrė ugdymo sistemos pokytį
„Erudito Licėjus“ duris atvėrė Vilniaus senamiestyje, anksčiau valstybės valdomos įmonės Energijos skirstymo operatorius (ESO) naudotose 7 tūkst. kv. m ploto patalpose Aguonų gatvėje. „YIT Lietuva“ ėmėsi jų rekonstrukcijos ir pritaikymo mokyklos poreikiams.
Bendrovė I-uoju statybų darbų etapu iš esmės rekonstravo pastatą, atnaujino ir visiškai modernizavo čia buvusį seną 30 kv. m. ploto baseiną. Vykdant buvusių biurų konversiją taip pat įrengtos specializuotos klasės, daugiafunkcinės erdvės bendram darbui ir interaktyvioms veikloms, moderni gamtos mokslų bei technologijų laboratorija. Taipogi – sporto salė, valgykla, kitos mokyklos bendruomenei reikalingos patalpos. Licėjaus poreikiams pritaikytas ir erdvus vidinis kiemas.
Visus šiuos darbus bendrovei pavyko įgyvendinti vos per 9 mėnesius, o šiuo metu pasirašyta projekto II-ojo etapo įgyvendinimo sutartis. Tęsdamas pastato rekonstrukciją Aguonų g., rangovas imsis jo tolimesnio interjero bei eksterjero atnaujinimo. Vidaus sienoms bus panaudota netradicinė – plieno lakštų, o išorei – juodo fasado apdaila.
„Tačiau tai – tik apdailos sprendimai. Svarbesnis šiuo atveju yra pačios ugdymo sistemos koncepcijos pokytis, prie kurio įgyvendinimo šiandien prisidedame. Dabar privačios mokyklos labiau primena ne ankstesnį jų kartotinio projektavimo modelį, o modernius biurų ar verslo bendruomenių pastatus. Iš vienos pusės, jų architektūra darniai pritaikoma prie esančios aplinkos, dėmesį skiriant patalpų lankstumui, universalumui, ergonomiškumui ir tvarumui. Iš kitos pusės, kinta ir pačios mokyklos mokymo modelis. Moksleiviai jau gali būti ugdomi ir klasėse, ir saviraiškos ar įvairių paskirčių bendruomeninėse erdvėse“, – sako „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.
Įkvepianti aplinka motyvuoja
Vanago teigimu, vykdant pastato rekonstrukciją, buvo sukurta erdvė, įkvepianti tobulėjimui, talentų puoselėjimui, augimui, žinioms ir šiuolaikinio ugdymo plėtrai. Būtent tai, pažymi K. Vanagas, ir yra svarbiausia moderniam mokymosi procesui. Tokiai nuomonei pritaria ir „Erudito licėjaus“ įkūrėjas ir direktorius doc. dr. Nerijus Pačėsa.
„Mes ruošiame moksleivius profesiniam gyvenimui, todėl ir šiuolaikinė mokykla turi atspindėti modernias tendencijas, vyraujančias biuruose bei kitose darbinėse aplinkose. Pastarosios pasižymi didžiulėmis erdvėmis, skirtomis bendradarbiavimui. Čia aplinka turi būti švari ir estetiška, baldai – funkcionalūs, o technologiniai sprendimai – inovatyvūs. Visa tai lemia efektyvesnį darbą, šiuolaikišką ugdymo procesą ir tai yra esminė takoskyra tarp senųjų bei šiandieninių mokyklų“, – akcentuoja doc. dr. N. Pačėsa.