Vasarį metinė infliacija – 14,2 proc.

0
325

Statistikos departamento duomenimis, tokiam rekordiniam pinigų nuvertėjimui didžiausią įtaką padarė šilumos energijos, degalų ir tepalų, kietojo kuro, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, dujų, duonos ir grūdų produktų, daržovių, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų paslaugų, elektros energijos, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų kainų padidėjimas.  Per metus labiausiai sumažėjo vandentiekos kainos.

Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 15,8 proc., paslaugų – 10,3 proc.

Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus padidėjo 21,9 proc., rinkos –12,9 proc.

Vien 2022 m. vasarį, palyginti su sausiu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 1,8 proc.

Daugiausia tam įtakos turėjo šilumos energijos, degalų ir tepalų, pieno ir jo produktų, sūrio, kiaušinių, kietojo kuro, kavos, arbatos ir kakavos, duonos ir grūdų produktų kainų padidėjimas bei drabužių ir avalynės kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 2 proc., paslaugų – 1,4 proc.

Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 2,5 proc., rinkos – 1,7 proc.

2022 m. vasarį, palyginti su sausiu, maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos padidėjo 2,7 proc. Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: daugiausia padidėjo ilgavaisių agurkų, melionų, bananų, kininių kopūstų kainos, bet sumažėjo špinatų, žiedinių kopūstų, morkų, greipfrutų kainos. Taip pat pabrango kava, traškučiai, makaronai, miltai, bet atpigo riešutai, kakava.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų pokytį (kainos padidėjo 3,8 proc.) lėmė šilumos energijos (9,8 proc.), kietojo kuro (6,4 proc.), būsto priežiūros ir remonto paslaugų (5,5 proc.) kainų padidėjimas.

Transporto prekių ir paslaugų kainos padidėjo 2,2 proc. Pokytį lėmė keleivių vežimo oro transportu paslaugų (7,1 proc.), dyzelinių degalų (6,1 proc.), benzino (3,5 proc.), asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto (1,9 proc.) kainų padidėjimas bei suskystintų automobilinių dujų (1,7 proc.) kainų sumažėjimas.

Dėl nuolaidų drabužių ir avalynės kainos sumažėjo 2 proc. Kiti aprangos gaminiai atpigo 6,8, proc., avalynė – 4,4 proc., drabužiai – 0,7 proc., o avalynės taisymas pabrango 2,3 proc.