Vilniaus apskrityje sumažėjo sergančiųjų gripu, tačiau apie šių metų skaudžias pasekmes kalbėsime dar ilgai. Europoje virusas nusinešė tūstančius gyvybių

0
213

Per savaitę sostinės regione sergančiųjų mirtinai pavojinga liga sumažėjo beveik trečdaliu – penktąją metų savaitę buvo 3 070 atvejų, o šeštąją (2019 m. vasario 4-10 d.) – 2 282.

Artėja metas, kai daugelyje apskrities ir Lietuvos seniūnijų bus atšaukta gripo epidemija. Beje, Švenčionių rajone ji paskelbta tik prieš savaitę.

Mažiausias sergamumas gripu Vilniaus apskrityje yra Širvintų rajone, čia susirgimai gripu sudaro 5,6 proc. nuo bendro sergamumo ŪVKTI ir gripu. Didžiausias sergamumas išlieka Ukmergės rajone, kur susirgimai gripu sudaro 45 proc. nuo bendro sergamumo ŪVKTI ir gripu. Trakų rajone ir Elektrėnų savivaldybėje šis rodiklis sudaro 23,7 ir 27,3 proc., Vilniaus mieste 16,2 proc., Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose – atitinkamai 35,4 ir 15,3 proc.

Per praėjusią savaitę sergamumas gripu ir ŪVKTI sumažėjo daugumoje administracinių teritorijų, išskyrus Klaipėdos ir Telšių apskritis. Gripo epidemija Vilniaus administracinėje teritorijoje išlieka paskelbta Vilniaus mieste, Trakų, Šalčininkų, Švenčionių ir Ukmergės rajonuose bei Elektrėnų savivaldybėje.

Lietuvoje gripas pareikalavo mažiausiai 18 žmonių gyvybių. Dar yra nemažai ligonių, kurių būklė labai sudėtingą. Latvijoje mirė nemažiau nei 25 asmenys, Ukrainoje – 30, Prancūzijoje gerokai daugiau nei 1000.

Beje, praėjusią žiemą prancūzai, pagal portalo www.lefigaro.fr duomenis, dėl gripo neteko net 13 tūkst. bendrapiliečių. 85 proc. mirusiųjų buvo virš 75-erių metų.