Sulaikytas baltarusis, pasieniečiams pateikęs 30 metų „galiojantį“ padirbtą vairuotojo pažymėjimą

0
33

Vakar rytą VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių pasienio užkardos pareigūnų, Medininkų pasienio kontrolės punkte (PKP) tikrinusių iš Lietuvos išvažiuojančius automobilius ir jais vykstančius asmenis, dėmesį patraukė 2015 m. laidos automobilį „Mercedes-Benz ML350“ baltarusiškais registracijos numeriais vairavęs vyras. Pasienio tikrinimo metu pasieniečiai paprašė jo pateikti vairuotojo pažymėjimą. 38-erių Baltarusijos pilietis padavė jo vardu neva išduotą Ukrainos vairuotojo pažymėjimą, galiojantį nuo 2019-10-23 iki 2049-10-23, kuris VSAT pareigūnams sukėlė abejonių.

Detaliau ištyrę pateiktą vairuotojo pažymėjimą, pasieniečiai nustatė, kad jo kortelė pagaminta  ne iš polikarbonato, rekvizitai bei jų užpildymas atliktas rašaliniu spausdintuvu, mikrotekstas – visiškai neįskaitomas, optiškai kintantys dažai – tiktai imituoti. Visa tai leido padaryti prielaidą, kad dokumentas – visiška klastotė.

Užsienietis paaiškino, kad pasieniečiams įtarimą dėl autentiškumo sukėlusį dokumentą jis įsigijo prieš keletą metų, kai dirbo Ukrainoje. Pažįstami jam pasiūlę savo baltarusišką vairuotojo pažymėjimą „konvertuoti“ į ukrainietišką. Jis taip ir padaręs, naują dokumentą gavęs paštu.

Leidimą laikinai gyventi Italijoje turintis baltarusis taip pat turi galiojantį baltarusišką vairuotojo pažymėjimą, kuris įtarimo pasieniečiams nesukėlė.

Vilniaus pasienio rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Automobilis laikinai saugomas Medininkų PKP. Užsienietis patalpintas į areštinę. Penktadienį paaiškės, kokia kardomoji priemonė jam bus skirta.

VSAT Komunikacijos skyriaus informacija