Vilniaus r. Dūkštų pagrindinės mokyklos mokiniai turės naują geltonąjį mokyklinį autobusiuką

0
255

Tradiciškai, rugpjūčio mėnesio pabaigoje, Vilniaus Katedros aikštėje vyko geltonųjų autobusiukų perdavimo savivaldybėms ir mokykloms ceremonija. Šiais metais buvo perduota dvigubai daugiau geltonųjų  mokyklinių autobusiukų nei pernai. Tarp 50 Lietuvos mokyklų, kurios gavo autobusiukus, vienas iš autobusiukų atiteko ir Vilniaus r. Dūkštų pagrindinei mokyklai.

 

 

 

 

 

Iškilmingoje geltonųjų mokyklinių autobusiukų ceremonijoje dalyvavo Jos Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Švietimo ir mokslo ministerijos ministrė Jurgita Petrauskienė, Lietuvos savivaldybių atstovai, mokiniai, kurie bus vežiojami šiais autobusiukais bei jų mokytojai.

„18 metų nuostabi tradicija, kurią pradėjome ir sėkmingai tęsiame. Šiemet čia yra jau tūkstantasis autobusiukas, kuris skirtas mūsų mokykloms, mūsų vaikams ir bendruomenėms (…). Sveikinu visus ir linkiu, kad šie automobiliai judėtų gerai, ilgai ir tarnautų mums kuriant pažangesnę, šviesesnę, labiau išsilavinusią ir labai išmanią ateities kartą“, – sveikindama visus susirinkusius Vilniaus katedros aikštėje sakė LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Vilniaus šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo Arkikatedros Bazilikos parapijos administratorius kun. Virginijus Česnulevičius prieš perduodant Vilniaus katedros aikštėje esančius autobusiukus mokyklų bendruomenėms, pašventino visus atvykusius moksleivius, autobusiukų vairuotojus bei pačias transporto priemones. Raktus ir dokumentus nuo naujo autobusiuko Vilniaus r. Dūkštų pagrindinės mokyklos vairuotojui įteikė Švietimo ir mokslo ministerijos ministrė Jurgita Petrauskienė.

Vilniaus rajono švietimo įstaigos mokinių pavėžėjimui jau turės net 41 mokyklinį autobusą, iš jų: 19 geltonųjų ir 22 kitus mokyklinius autobusus (14 iš jų įsigyta Savivaldybės lėšomis).

Remiantis Švietimo valdymo informacinėje sistemoje pateiktais duomenimis, Vilniaus rajono savivaldybė pirmauja tarp visų Lietuvos rajoninių savivaldybių, kaip daugiausiai mokyklinių autobusų turinti savivaldybė.

Skirtas autobusiukas mokinių pavėžėjimui sudarys dar geresnes sąlygas mokiniams ne tik važiuoti į mokyklas, bet ir vykti į įvairias olimpiadas, konkursus, festivalius, varžybas bei kitus renginius, kurie ypač skatina mokinių geresnių mokymosi rezultatų siekimą.

Nauji mokykliniai autobusai ne tik padės pagerinti mokinių vežiojimo sąlygas, bet ir užtikrins mokinių saugumą vykstant į mokyklą ir atgal.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija