Vilniaus rajono politikai vos neverkė per praėjusį Tarybos posėdį: prasivardžiavo durniais

0
220

Viskas prasidėjo svarstant kausimą dėl lopšelių – darželių steigimo lietuviškai kalbantiems vaikams. Išstojo ir tėveliai. Pastarieji prašė, grasino ir net graudino. Vienu metu atrodė, jog tvirtą poziciją turinti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos suformuota dauguma šį kartą sutiks su opozicijos reikalavimu – čia ir dabar labiau pasirūpinti krašto darželinukais.

Sureagavo net ir tylusis vicemeras Robertas Komarovski.  Politikas perklausė posėdžio dalyvių, ar nereikėtų jiems ne tik modulinių bet ir molinių ar dar kokių nors paprastesnių ugdymo įstaigų.

Bene labiausiai politikų širdis suvirpinti turėjo Rastinėnų sodų, esančių tarp Vievio ir Avižienių, vaikų tėvelius atstovaujanti Rugilė Juškevič.

„Norime kurti saugią aplinką. Reikia jūsų palaikymo. Dabar esame priversti vežti vaikus į Vilnių, o kiti net mašinų neturim. Norim ten gražiai gyventi. Mūsų vaikai turi teisę į ugdymą valstybine kalba. Vaikai darželyje socializuojasi, tampa savarankiški. O dabar tokios galimybės neturime. Prašome – pagelbėkite, padėkite mūsų vaikams – daugiau nieko neprašome“, – virpančiu balsu kalbėjo jauna moteris.

Tačiau visi opozicijos bandymai ir vėl patyrė fiasko. Valdantieji taip ir nesusigraudino ir nė vienam iš jų siūlymų nepritarė. Diskusijų finalinė dalis buvo bene efektyviausia – klausimą pristatęs opozicionierius padėkojo merei Marijai Rekst, kad pastaroji jo šį kartą neišvadino durniumi. Rajono vadovė pasidievagojo, jog neprisimena tokio atvejo, kad taip būtų pasakiusi.

„Niekas jūsų taip nepavadino. O jūs dabar norit mus laikyti durniais“, – atšovė M. Rekst.

Vilniaus rajone į darželius kol kas nepatenka iki 10 proc. vaikų.