Vilnietis advokatas sės į teisiamųjų suolą

0
73

Šiaulių apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai pareikšti Vilniuje veikiančiam advokatui A. Š. dėl 10 tūkst. eurų kyšio priėmimo ir 100 tūkst. eurų kyšio provokavimo.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, praėjusių metų balandžio mėnesį A. Š. iš savo ginamojo motinos galimai pareikalavo ir priėmė 10 tūkst. eurų kyšį. Įtariama, kad už kyšį advokatas pažadėjo pasinaudoti savo pažintimis ar kita tikėtina įtaka ir paveikti ikiteisminį tyrimą kontroliuojantį Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorą, kad šis neprašytų advokato ginamajam pratęsti kardomosios priemonės (suėmimo) termino.

Tęsdamas nusikalstamą veiką, praėjusių metų gegužės mėnesį, kelių susitikimų metu, kaltinamasis provokavo ginamąjį dėl 100 tūkst. eurų kyšio perdavimo ateityje. Surinkta duomenų, kad A. Š. už minėtą sumą žadėjo paveikti baudžiamąją bylą nagrinėsiančius teisėjus ar kaltinimą byloje palaikysiantį prokurorą, kad ginamajam būtų sutrumpintas laisvės atėmimo terminas.

Baudžiamasis kodeksas už prekyba poveikiu griežčiausią bausmę numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Prokuratūros informacija