Vos per savaitę – beveik 300 KET pažeidimų: daugiausiai dėl naudojimosi telefonu

0
157

Kelių policijos valdybos pareigūnai vykdė policines priemones vairuotojų daromiems kelių eismo taisyklių pažeidimams nustatyti bei jiems užkardyti. Vykdytų priemonių metu pareigūnai užfiksavo 297 Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Daugiausia jų – net 249 ‒ už draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio be laisvų rankų įrangos nepaisymą. Toks žalingas įprotis, kai vairuojant reikia susitelkimo, susikaupimo ir sąmoningumo, blaško dėmesį ir nukreipia nuo vairavimo, ypač kelia grėsmę eismo saugumui.

Kelių eismo taisyklėse nustatyta, kad motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas. Transporto priemonių vairuotojai turi vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų. Šio reikalavimo nesilaikymas užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 90 eurų.

22 vairuotojams surašyti administracinių nusižengimų protokolai už eismo reguliavimo signalų nepaisymą, 5 ‒ už transporto priemonių lenkimo taisyklių pažeidimus. Taip pat užfiksuoti ir du pavojingo bei chuliganiško vairavimo atvejai. Į gatves išvažiavę dviratininkai taip pat sulaukė pareigūnų dėmesio ‒ neretai jie taip pat nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimų ‒ 17-ai jų surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

Vilniaus apskrities policija ir toliau vykdys tokio pobūdžio policines priemones ir ragina vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, būti atsakingais ir drausmingais, gerbti vienas kitą, kad kelyje visi būtume saugūs.

 

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato informacija