Vyko pasirengimas didelio masto pratyboms: „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai, įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“

0
282

Šiandien  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente  surengta pradinė planavimo konferencija, kurios metu aptarti aktualūs daugiau nei po pusmečio vyksiančių mokymų uždaviniai ir klausimai.

„Mūsų tikslas – išanalizuoti praktinius aspektus, susijusius su gyventojų perspėjimu ir informavimu, jų evakavimu, laikinu perkėlimu, dezaktyvavimu. Ieškosime atsakymų į klausimus, kurie aktualūs visoms šiose pratybose dalyvaujančioms institucijoms“, – kalbėjo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos valdybos viršininkas Edgaras Geda.

Vienas iš daugelio uždavinių – Vilniaus ir Švenčionių savivaldybių  gyventojų evakavimo organizavimas.

Aptarti buvo ir jodo preparatų išdavimo evakuojamiems gyventojams ir civilinės saugos pajėgoms, gyventojų evakavimo, evakuotų gyventojų priėmimo, laikino gyventojų perkėlimo, gyventojų apšvitos kontrolės ir dezaktyvavimo, antžeminės radiacinės žvalgybos klausimai.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM  informacija