Vyriausybė pasirūpino tautiečių vaikais kaimyninėje šalyje

0
184

Dar šiais mokslo metais Švietimo, mokslo ir sporto ministerija padovanos naują mokyklinį 19 vietų autobusą „VW Crafter“ Baltarusijos Pelesos vidurinei mokyklai, kurioje mokoma lietuvių kalba.

Pelesos vidurinėje mokykloje mokosi 111 lietuvių mokinių, jų skaičius ateinančiais mokslo metais nemažės. 87 vaikus mokyklai reikia atsivežti iš 19 gyvenviečių. Vaikams į mokyklą tenka vykti 5 kilometrus ir daugiau. Kiekvieną dieną mokyklos autobusas mokinius vežioja trimis skirtingais maršrutais, daromi net 6 reisai. Nors mokyklai prieš keletą metų Lietuva jau yra perdavusi vieną geltonąjį autobusiuką, padėtį apsunkina dar ir tai, kad regione, kuriame veikia mokykla, nėra išplėtotos viešojo transporto kryptys.

Antrasis autobusas, kurį dovanoja Lietuva, sudarys sąlygas mokiniams saugiau pasiekti mokyklą, sutrumpins kelionės į mokyklą ir iš jos trukmę.

Mokyklinis autobusas perduodamas remiantis Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymu, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu. Remdamasi šiais įstatymais, Lietuva gali neatlygintinai perduoti tarptautinių organizacijų, užsienio valstybių institucijų, viešųjų juridinių asmenų nuosavybėn turtą, skirtą vystomojo bendradarbiavimo veiklai vykdyti.