Vilniaus krašte mažėja žemės mokestis ūkininkams

0
36

Vilniaus rajono savivaldybės taryba po pateikimo pritarė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos nario Tadeuszo Andrzejewskio teiktam projektui – 50 proc. mažinti mokestį tiems, kurie 2023 metais deklaravo pasėlius.

Pasak Vilniaus rajono mero Roberto Duchnevičiaus, turime ieškoti būdų, kaip padėti ūkininkams, kuriems besitęsusi sausra sukėlė nemažai nuostolių.

„Reikia suprasti, kad metai tikrai yra neeiliniai – turėjome sausrą. Žinoma, galbūt kai kurie rodikliai yra nepakankami, kad būtų paskelbta ekstremali situacija žemės ūkyje, į tai turėtų valstybė atitinkamai reaguoti. Tačiau sveikinu Tarybos nario iniciatyvą. Jai pritariu ir kviečiu Tarybos narius palaikyti, bent jau duoti startą pateikimo stadijoje, o vėliau dar bus galima komitetuose detaliau išnagrinėti, jeigu atsiras papildomų pasiūlymų ar pastabų“, – sakė R. Duchnevič.

LLRA-KŠS frakcijos siūlomu sprendimu tikimasi, kad sumažintas mokestis kompensuos Vilniaus rajono ūkininkams bent dalį patirtų nuostolių dėl šių metų sausros ir leis atsigauti finansiškai.

„Ne paslaptis, kad mūsų rajone ūkininkauti yra sudėtinga. Prie kasdienių sunkumų prisidėjo ir gegužės sausra, dėl kurios dalis derliaus išdžiūvo, – sako tarybos narys T. Andrzejewski. – Manau, dabar yra būtent tas momentas, kai savivaldybė privalo ištiesti pagalbos ranką sunkiai dirbantiems rajono ūkininkams“, – tęsė T. Andrzejewski.

Vilniaus rajono ūkininkai nuogąstauja, kad patiriami nuostoliai jau yra nemenki. Pažeisti įvairūs pasėliai, laukai išdegę, ypač prasta padėtis su grūdinėmis kultūromis. Prognozuojama, kad maždaug 30-40 procentų derliaus pražus. Nuostoliai dėl sausros neišvengiami, dėl ko ūkininkai neteks dalies pajamų.

Pasak Lietuvos hidrometeorologijos tarnybų, šių metų gegužė buvo kur kas sausesnė nei prieš metus. Meteorologų skaičiavimais, kritulių iškritimo procentas nuo įprastos metinės normos turi labai žemus rodiklius ir situacija prastėja.

Perpus mažesnis žemės mokestis Vilniaus rajono gyventojams, 2023 m. deklaravusiems žemės ūkio pasėlius, už žemės ūkio paskirties žemės sklypus (žemės paskirties kodas 610, išskyrus mėgėjų sodų žemės sklypus ir apleistą žemę), esančius Vilniaus rajone bent dalinai kompensuos finansinę naštą rajono ūkininkams, esant nuostoliams dėl sausros.

Dėl nepalankių klimato reiškinių 2018 ir 2019 metai ūkininkams taip pat buvo nuostolingi.

Vilniaus rajono savivaldybės taryba dėl žemės mokesčio mažinimo turės dar kartą balsuoti priėmimo stadijoje. Tai numatoma padaryti artimiausiame tarybos posėdyje.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija