Šalčininkų pasienio kontrolės punkte pasieniečiai sulaikė Baltarusijos pilietį, kuris, siekdamas neteisėtai patekti į Šengeno erdvę, bandė papirkti VSAT pareigūnę, duodamas jai 60 eurų kyšį

0
32

VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai tikrino iš Baltarusijos į Lietuvą važiuojančio krovininio furgono „Fiat Ducato“ su priekaba „Unsinn GTP“ ir jo vairuotojo asmens dokumentus. Kazachstane registruotus automobilį su priekaba vairavo 44-erių Baltarusijos pilietis.

Pasienio tikrinimo metu buvo nustatyta, kad baltarusis neturi atitinkamų dokumentų, pateisinančių jo buvimo Šengeno erdvėje tikslus ir sąlygas. Turėdamas iki šių metų lapkričio 24 d. galiojančią Lenkijos nacionalinę vizą, kurios išdavimo pagrindas – darbo santykiai, užsienietis teigė dirbąs toje šalyje, tačiau darbo sutarties nepateikė. Pasiteiravus, kodėl jo neįleido Lenkijos pasieniečiai, baltarusis prisipažino, kad ten nedirba. Šiuos jo žodžius patvirtina kovo 11 d. Terespolio (Lenkija) kontrolės punkte pasieniečių anuliuotas spaudas Baltarusijos piliečio pase.

Išgirdęs, jog į Lietuvą jis nebus įleistas, baltarusis vėl ėmė tvirtinti turįs darbo sutartį. VSAT pareigūnei paprašius tą sutartį pateikti, užsienietis iš savo automobilio atsinešė iš Lenkijos gautą kvietimą dirbti, kuriame buvo įdėtos 50 ir 10 eurų nominalo kupiūros, iš viso – 60 eurų. Pasienietė kelis kartus įspėjo Baltarusijos pilietį dėl baudžiamosios atsakomybės už valstybės tarnautojo papirkimą, tačiau vyras atkakliai laikėsi savo. Jis tvirtino viską suprantąs, o pinigai VSAT pareigūnei – už tai, kad jis galėtų įvažiuoti į Lietuvą.

Baltarusijos pilietis buvo sulaikytas ir uždarytas policijos areštinėje.

Varėnos pasienio rinktinėje dėl papirkimo siekiant neteisėtos paperkamo valstybės tarnautojo veikos vykdant įgaliojimus pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Pirmadienį baltarusiui buvo skirta kardomoji priemonė – suėmimas dviem mėnesiams.

Automobilis „Fiat Ducato“ su priekaba perduotas baltarusio įgaliotam asmeniui.

VSAT Komunikacijos skyriaus informacija