Bus projektuojamas Žirmūnų lengvosios atletikos maniežas

0
342

Sostinės savivaldybė ir Vilniaus vystymo kompanija pasirašė sutartį dėl Žirmūnų lengvosios atletikos maniežo projektavimo. Maniežą projektuos MB „Syrusas“, veikianti pavadinimu „IMPLMNT architects” (architektai Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė, Eglė Gečaitė, Aurelija Kniukštaitė, Kotryna Bajorinaitė ir Jonė Virbickaitė). Įmonės pateiktas pirminis projektas 2020 m. buvo išrinktas architektūrinės idėjos konkurso laimėtoju.

„Vilniuje turime daugybę augančių lengvosios atletikos talentų ir lengvaatlečių, kurie jau dabar skina pergales aukščiausio lygio čempionatuose, tačiau kokybiškų, šiuolaikiškų bazių specifiškai lengvajai atletikai mieste tikrai nedaug. Šio projekto tikslas – ištaisyti šią disproporciją ir kartu sukurti infrastruktūrą, darniai įsipaišančią į bendrą miesto urbanistinę viziją“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Manieže numatyta šešių takelių bėgimo trasa su 200 m ilgio takais, taip pat aštuonių takelių 60 m ilgio sprinto takas, šuolių į aukštį ir tolį bei trišuolio sektoriai, rutulio stūmimo sektorius bei mankštos-apšilimo zona ilgiesiems – ieties ir disko – metimams. Komplekso erdvėse taip pat planuojama įkurti įvairias pagalbines patalpas – medicinos  punktą,  dopingo  kabinetus, masažines, rūbines, darbuotojams skirtas patalpas bei varžybų komentatorių ir režisierių zonas. O siekiant suvaldyti skirtingus sportininkų, žiūrovų ir darbuotojų srautus, projekte bus suprojektuoti atskiri patekimo į pastatą būdai.

„Tai labai įdomus ir svarbus projektas tiek funkcine, tiek urbanistine-architektūrine prasme. Sklypas yra svarbioje lokacijoje, sudėtingos formos, su išreikštu reljefu, o kontekstas labai įvairus tiek gamtine, tiek urbanistine, tiek paveldo prasme. Todėl pagrindinė architektūrinė idėja yra tinkamai reaguoti į kontekstą suvaldant mastelį“, – apie projektą pasakoja architektas Aurimas Syrusas.

Vilniaus m. savivaldybės informacija