Generalinė prokuratūra praneša: Lietuvos viešbutis prekiavo nekilnojamuoju turtu JAV, bet mokesčių nemokėjo

0
236

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame vieno iš didžiausių sostinėje veikiančio viešbučio direktorius (kartu ir akcininkas) kaltinamas apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu. Įtariama, kad viešbučio vardu įsigijus, o vėliau pardavus nekilnojamąjį turtą Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), į Lietuvos valstybės biudžetą nebuvo sumokėta beveik 40 tūkst. eurų pelno mokesčio.
Pareigūnai, analizuodami viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie galimą neteisėtą praturtėjimą, nustatė, kad Vilniuje veikiantis viešbutis 2010 metais Floridos valstijoje įsigijo prabangų nekilnojamąjį turtą, o 2013 metais – dar vieną nekilnojamąjį turtą. FNTT, bendradarbiaudama su JAV partneriais, išsiaiškino, kad 2016 metais abu Floridoje turėti brangūs nekilnojamojo turto objektai buvo parduoti kone dvigubai brangiau ir gautas pelnas siekia daugiau kaip 200 tūkst. eurų.
FNTT atlikto ikiteisminio tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių įtarti, kad viešbučio direktorius tyčia nepateikė informacijos ir dokumentų apie nekilnojamojo turto pirkimą ir pardavimą JAV, todėl į viešbučio apskaitą neįtrauktos jokios su tuo susijusios ūkinės operacijos. Duomenys apie gautą daugiau nei 200 tūkst. eurų pelną Lietuvos mokesčių administratoriui taip pat nebuvo pateikti, todėl išvengta sumokėti beveik 40 tūkst. eurų pelno mokesčio.
Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.