Ugniagesiai atskleidė daugiau detalių apie sekmadienio popietę vykusią baidarininkų gelbėjimo operaciją Elektrėnų mariose

0
261

„Elektrėnų mariose, trumpam įsišėlęs  stiprus vėjas, blaškė baidares kaip skiedras.

„Tai buvo ypatinga gelbėjimo operacija. Mūsų tarnybos  ugniagesiams kelių kilometrų spinduliu teko „žvejoti“ išblaškytus žmones. Du jų atsidūrė vandenyje, kitiems pavyko išsikapstyti į krantą. Viena baidarė buvo rasta apvirtusi, žmonių šalia jos nebuvo. Paskui paaiškėjo, kad keliauninkams pavyko  pasiekti krantą,“ –  pasakojo Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Kęstutis Agintas.

Ugniagesiai gelbėtojai, naudodami gelbėjimo valtį, atliko žmonių paiešką. Neeilinėje  situacijoje  atsidūrę 44 keliauninkai  buvo  surinkti ir nuvežti  į Elektrėnų priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Vienai moteriai prireikė medikų pagalbos.

Beje, ugniagesiai gelbėtojai primena, kad plaukiant baidarėmis, jei ima kilti stiprus vėjas, reikia kuo skubiau plaukti kranto link. Geriau nebaigti kelionės maršruto, nei atsidurti upės vandenyje, bandant išplaukti į krantą.

Pasak Ugniagesių gelbėjimo mokyklos Praktinio parengimo skyriaus vyriausiojo specialisto Jono Vaišučio, plaukiant baidare privalu dėvėti gelbėjimosi liemenę.  Įlipti ir išlipti į baidares galima tik po vieną. Beje, jei plaukiate ja, nebandykite atsistoti ar atlikti kitų veiksmų, kurie galėtų sutrikdyti pusiausvyrą.

„Baidarę reikia vairuoti taip, kad ji plauktų išilgai srovės. Prieš neperplaukiamas užtvankas reikėtų išlipti ir baidares persinešti, o nebandyti tokių užtvankų šturmuoti, nes galima apvirsti,“ – pataria J. Vaišutis. Deja, poilsiautojai, keliaujantys baidarėmis, kartais vartoja ir alkoholinius gėrimus, nepaisydami grėsmės nuskęsti“, – rašoma pareigūnų pranešime.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šį savaitgalį nuskendo  4 žmonės. Iš viso vandens telkiniai šalyje jau pasiglemžė 106 gyvybes.