Iškilmių trispalvė plevėsuoja ir Šalčininkuose

0
181

Kai kurie suplanuoti Lietuvos nepriklausomybės 30-mečiui skirti renginiai rajone buvo atidėti atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministro ir Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos rekomendacijas.

Vėliavos iškėlimo ceremonija pagrindinėje miesto aikštėje įvyko. Renginys prasidėjo nuo didžiulės trispalvės iškilmingo pagerbimo. O nuskambėjus Lietuvos himnui ir pakėlus valstybės vėliavą į susirinkusią publiką kreipėsi Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič.

„Su pirmaisiais pavasario saulės spinduliais pasitinkame ir vieną svarbiausių Lietuvos istorinių datų – Kovo 11-ąją. Tai prasminga šalies, išsilaisvinimo ir atgimimo šventė. Tai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, simbolizuojanti tautos valią, dvasią ir nepalaužiamą norą gyventi nepriklausomoje valstybėje. Per 30 metų užaugo nauja žmonių karta, tapome demokratinės Europos dalimi. Būdami atviri, orūs ir pilietiški kartu kuriame Lietuvą. Prisimindami minėtą kelią, kuriame buvo, yra ir bus lengvesnių ir sunkesnių vingių, šiandien skambantis Lietuvos himnas ir virš mūsų plevėsuojanti trispalvė įpareigoja mus galvoti apie dabartį ir ateitį, nesustoti kasdieniu darbu kurti demokratinę valstybę, žmonių gerovę ir stiprinti nepriklausomybę“, – kalbėjo Z. Palevič.

Po vėliavos pakėlimo ceremonijos visi norintys dalyvavo mišiose Šv. apaštalo Petro bažnyčioje.

Parengta pagal Šalčininkų rajono savivaldybės informaciją