Kenos geležinkelio posto pareigūnai sulaikė dvi cigarečių kontrabandos siuntas, kurių vertė viršija 100 tūkst. eurų

0
22

Abiem atvejais rūkalai aptikti patikrinus tranzitu per Lietuvą važiuojančius „tuščius“ konteinerius.

Muitinės pareigūnai juokauja, kad kontrabandininkai šitaip matyt „testuoja“ naująjį muitinės rentgeną, pastaruoju metu vis siųsdami geležinkeliu sąlyginai nedideles kontrabandos siuntas.

Pirmąjį traukinio sąstatą, įvažiavusį iš Baltarusijos per Kenos geležinkelio postą, muitinės pareigūnai rentgenu patikrino apie 6 val. 25 min. ryto. Netrukus paaiškėjo, kad iš Rusijos Sankt Peterburgo tranzitu per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį važiuojančiame traukinyje gabenama kontrabanda.

Cigaretės (140 00 pakelių baltarusiškų „NZ Gold“ ir „Fest“) buvo aptiktos dviejuose iš sąstato konteinerių, beveik neužmaskuotos, tiesiog sukrautos ant grindų.

Antroji kontrabandos siunta sulaikyta apie 7 val. ryto – irgi rentgenu patikrinus tranzitinį krovininio traukinio sąstatą, važiavusį į Rusijos Kaliningrado sritį. Šįkart rasta 11 960 pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk Capital“, taip pat tiesiog plonu sluoksniu sukrautų ant tuščių konteinerių grindų.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje dėl abiejų kontrabandos atvejų pradėti ikiteisminiai tyrimai, kuriems vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

LR muitinės informacija