Lietuvos muitinės rentgenas Kenoje pateisino lūkesčius: vakar ten sulaikyta durpių krovinyje slėpta rūkalų kontrabanda

0
40

Nuo 2022 m. spalio geležinkelio poste pradėjus veikti naujajai rentgeno kontrolės sistemai, kontrabandininkai ėmė vengti gabenti nelegalius krovinius per šį postą. Tačiau pernai metų pabaigoje ji padėjo VSAT pareigūnams atskleisti rekordinę kontrabandą, kai krovinyje su saulėgrąžų granulėmis aptikta 672 tūkst. pakelių rūkalų.

Iš Baltarusijos į Lietuvą įvažiavusį traukinį Kenos geležinkelio poste dirbantys Lietuvos muitinės pareigūnai naujuoju rentgenu patikrino pirmadienį, apie 11.30 val. Buvo pastebėta, kad viename iš vagonų, kuriuo vežti durpių briketai, prikrauta ir įtartinų paketų.

Detaliai patikrinus paaiškėjo, kad vagone išties pilna į polietileną supakuotų cigarečių kontrabandos. Iš viso muitinės pareigūnai aptiko 9050 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Nelegalių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 35 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje dėl šios kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokurorai.

Pernai Lietuvoje geležinkelio transporte ikiteisminiuose tyrimuose Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė 854 000 pakelių cigarečių kontrabandos. Sulaikytų cigarečių bendra vertė – 3,128 mln. eurų.

Didžioji dalis kontrabandos 2022 m. buvo sulaikyta būtent Kenos geležinkelio poste – muitinės pareigūnai pradėjo 15 (iš 19–kos) ikiteisminių tyrimų dėl ten sulaikytos kontrabandos.

Tai pirmasis kontrabandos sulaikymas Kenoje šiemet, praėjusią savaitę panašią kontrabandos siuntą, paslėptą akmens skaldoje, Lietuvos muitininkai sulaikė Stasylose.

Šiuo metu Lietuvos muitinėje pradėtos viešosios konsultacijos dėl rentgeno kontrolės sistemų įsigijimo ir įrengimo Stasylų ir Kybartų geležinkelio kontrolės postuose.

Jau pradėtos viešųjų pirkimų procedūros ir sudarytos pirkimų komisijos. Rentgeno kontrolės sistemas planuojama įrengti 2024 m. pabaigoje.

LR muitinės informacija