Ministras Pirmininkas: Vyriausybė visapusiškai prisidės prie lietuvių švietimo ir kultūros centro įsteigimo Suvalkuose

0
192

Premjeras Saulius Skvernelis lankėsi Suvalkuose, kur susitiko su šio miesto prezidentu Czesław Renkiewicz, vietos lietuvių bendruomene ir aptarė aktualius klausimus.

Per susitikimą su Suvalkų prezidentu pasidžiaugta itin gerais Lietuvos ir Lenkijos Vyriausybių santykiais. Premjeras pabrėžė, kad Suvalkai lietuviams yra plačiai žinomi, tai – vartai ne tik į Lenkiją, bet ir į kitas Europos šalis. Ministras Pirmininkas teigė visuomet remiąs Lietuvos ir Lenkijos miestų partnerystę ir ypač besidžiaugiantis, kad Suvalkai yra aktyviausias miestas partneris Lenkijoje. Šis regioninis bendradarbiavimas turi būti ir toliau skatinamas.

Dvišalio susitikimo metu su C. Renkiewicz S. Skvernelis dar kartą išreiškė prašymą ir paramą vietos bendruomenės iniciatyvai įsteigti Lietuvių švietimo ir kultūros centrą Suvalkuose bei poreikiui turėti ir ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupę Suvalkų mieste. Akcentuota, kad šį projektą ypatingai aktualu įgyvendinti jau nuo šių metų rugsėjo 1 d.

„Mes laukiame ir tikimės greitų sprendimų, kad šis centras kuo greičiau atsirastų. Jeigu reikės, Lietuvos Respublikos Vyriausybė visapusiškai prisidės tiek prie lietuvių švietimo ir kultūros centro, tiek ir prie ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo grupės įsteigimo Suvalkuose“, – pabrėžė Ministras Pirmininkas.

Primintina, kad dar pernai metų pradžioje į Suvalkų prezidentą kreipėsi ten gyvenančios Lenkijos lietuvių šeimos dėl lietuviškos ikimokyklinio ugdymo įstaigos (darželio) įsteigimo. Svarstoma galimybė šią grupę įrengti minėto kultūros ir švietimo centro patalpose, kai pastarasis pradės savo veiklą. Kaip laikinas sprendimas galėtų būti lietuviškos grupės įkūrimas viename iš Suvalkuose esančių lenkiškų darželių.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga Vyriausybės vadovas taip pat dalyvavo iškilmingose Šv. mišiose Suvalkų Šv. Jėzaus širdies bažnyčioje, kur pasveikino vietos lietuvius.

Vizitą Suvalkuose premjeras baigė dalyvavimu iškilmingame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjime. Jame Ministras Pirmininkas susirinkusius informavo apie baigiamas derybas dėl Lietuvos nacionalinio transliuotojo – LRT – televizijos kanalo signalo sustiprinimo šiame regione. Suvalkų lietuviai kokybiškas LRT transliacijas galės stebėti jau nuo kovo 31 d. Pažymėtina, kad Šv. mišios ir priėmimas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga Suvalkuose vyko pirmą kartą istorijoje.