Neblaivus vairavęs Nigerijos pilietis laukia teismo

0
76

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai vairavus apsvaigus nuo alkoholio, kai buvo nustatytas daugiau kaip 1,51 promilių neblaivumas, pareikšti 42 metų Nigerijos Federacinės Respublikos piliečiui.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, š. m. balandžio 13-osios vakarą Vilniaus Ozo gatvėje buvo pastebėtas skiriamojoje juostoje stovintis automobilis „Renault“, apgadintas sankryžoje esantis grindinys bei metalinis stulpelis. Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai vairuotojo iškvėptame ore nustatė 2,19 promilės alkoholio koncentraciją. Vyras teigė, kad alkoholio gėrė prie vieno sostinės prekybos centro esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, o išvažiuojant iš jos ir sukant į kairę, jį apakino kito automobilio šviesos, todėl, nesuvaldęs automobilio, jis apgadino sankryžoje esantį grindinį bei metalinį stulpelį.

Automobilio vairuotojas pripažino, kad elgėsi neatsakingai ir nuoširdžiai gailėjosi tokio savo poelgio.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kuris vairavo neblaivus, kai buvo nustatytas daugiau kaip 1,51 promilių neblaivumas, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Prokuratūros informacija