Nemenčinėje profilaktiškai patikrinta daugiau nei pustrečio tūkstančio žmonių

0
167

Turimais duomenimis, per 7 dienas, t. y. nuo balandžio 18 dienos iki  balandžio 24 d., ištirta per du tūkstančius septynis šimtus žmonių, gyvenančių Nemenčinėje ar dirbančių čia įsikūrusiose įmonėse. Nustatyti 44 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Tai leidžia teigti, kad situacija Nemenčinėje suvaldyta.

Taip pat, atlikus greituosius testus iš kraujo, gauta 70 teigiamų jų atsakymų – apie šiuos rezultatus žmonės trumposiomis SMS žinutėmis bus informuoti artimiausiu metu.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, Nemenčinėje infekcijos plitimas sustabdytas. Dėl to būtina padėkoti ir visoms prisidėjusioms institucijoms, tarnyboms ir, žinoma, patiems Nemenčinės gyventojams.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad tie žmonės, kur gyvena ir dirba Nemenčinėje, ir kurių molekulinių PGR tyrimų (tepinėlių iš nosiaryklės) atsakymai buvo teigiami, t. y. nustatyta, kad žmonės serga, apie tai jau informuoti. Susisiekus su jais, aptarti veiksmai, kurių žmonės turi imtis, taisyklės, kurių jie privalo laikytis, siekdami apsaugoti save ir aplinkinius.

Tuo metu, tie žmonės, kurių greitieji serologiniai (IgM / IgG) testai, atlikti iš kraujo, buvo teigiami, artimiausiu metu gaus trumpąsias SMS žinutes į tuos telefono numerius, į kuriuos gavo ir atsakymus dėl tepinėlio iš nosiaryklės. Tokių žmonių, šiuo metu turimais duomenimis, yra 70.

Svarbu, kad tie žmonės, kurių greitojo testo, atlikto paėmus kraują, rezultatai yra neigiami, jokios žinutės negaus ir jiems niekur nereikia kreiptis.

 

SAM informacija