Nuo rytojaus Vilniuje pėsčiųjų ir dviračių takus tvarkys olandiškai. Bet juk bus šeštadienis…

0
196

Pranešama, jog baigėsi viešasis konkursas, o aplinka nuo gruodžio 1 d. sostinėje, atskirose teritorijose, bus tvarkoma efektyviau ir pigiau – laimėtoju pripažintas Nyderlandų „Dolmans Landscaping Group“ ir „VSA Vilnius“ bendrovių konsorciumas.

Sutartis pasirašyta trejiems metams. Skelbiama, jog ji, palyginus su ankstesniais tvarkytojais, miestui leis sutaupyti apie 15 mln. Eur.

Laimėtojas įsipareigojo tiekti sanitarinio valymo ir želdinių priežiūros paslaugas Karoliniškių, Lazdynų, Pilaitės, Naujosios Vilnios, Rasų, Naujininkų, Panerių, Vilkpėdės ir Grigiškių  seniūnijose.

Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis tikisi, kad procesų efektyvumą nuolat tobulinanti Nyderlandų bendrovė su partneriais Lietuvoje į sostinę atneš pažangių sprendimų ir gerųjų veiklos praktikų iš Vakarų Europos, kurios yra būtinos Vilniui siekiant išspręsti dalį įsisenėjusių ir sezoniškai pasikartojančių aplinkos priežiūros ir tvarkymo problemų.

„Kad miesto gyvenamoji aplinka taptų švaresnė ir malonesnė, paslaugas tiekiančioms bendrovėms teks dirbti itin nuosekliai – pokyčiai neįvyksta per naktį. Tikimės, kad ilgainiui gyventojai pastebės permainas ir džiaugsis tvarkingai prižiūrėtais želdiniais bei atsakingai palaikoma švara. Taip pat manome, kad geri pavyzdžiai paskatins pačius gyventojus palaikyti tvarkingą aplinką ir labiau rūpintis bendra gerove“, – sakė P. Poderskis.

Administracijos direktorius atkreipė dėmesį, kad Nyderlandų Karalystė yra viena tankiausiai apgyvendintų ir urbanizuotų Europos valstybių, todėl Vilniui olandų patirtis gali būti labai vertinga ir pritaikoma praktiškai, sprendžiant šiandienos iššūkius, kurių mieste netrūksta. P. Poderskis tikisi, kad konsorciumo gebėjimas valdyti ir efektyvinti procesus užtikrins, kad gyventojams kylančių nepatogumų vis mažės, o miesto aplinka gražės.