Vilniuje nagrinėjamas M. Kaziukaitytės prašymas, panaikinti bausmę arba ją sušvelninti

0
257

Lietuvos apeliacinis teismas paliko  galioti ankstesnį sprendimą, tačiau nuteistoji dar gali kreiptis į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.

Monikai Kaziukaitytei paskirta 16 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią ji atlieka pataisos namuose.

„Pirmosios instancijos teismas, priimdamas apkaltinamąjį nuosprendį rėmėsi nuteistųjų M. Kaziukaitytės ir Gedimino Kontenio parodymais, liudytojų parodymais, specialistų išvadomis ir kita byloje esančia medžiaga. Byloje ištirti įrodymai patvirtina, kad M. Kaziukaitytė, būdama mažamečio motina, atsakinga už jo auklėjimą, vystymąsi, privalėdama rūpintis jo sveikata, ugdymu, piktnaudžiavo savo, kaip motinos, teisėmis, sistemingai naudodama psichinę ir fizinę prievartą prieš savo sūnų. Tai nebuvo vienkartinis atvejis. Vaikas šeimoje buvo mušamas ir vadinamas žeminančiais vardais,“ – skelbdamas nuosprendį aiškino teisėjų kolegijos pirmininkas Albinas Bielskis.

Byloje nustatyta, kad vaikui buvo suduota daugiau kaip 100 smūgių, apie 10 iš jų – į galvą. Ekspertų teigimu, prieš vaiką buvo smurtaujama ir anksčiau.

„Taip sužaloto vaiko medikai ir ekspertai nėra matę. Tą liudija ir byloje surinktos nuotraukos. Motinos veiksmai rodo visišką abejingumą mažamečio sūnaus gyvybei“, – skelbdamas sprendimą sakė Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas.

 

Parengta pagal Lietuvos apeliacinio teismo informaciją