Pareigūnams kontrabandines cigaretes traukti teko iš į Lietuvą įtekančių upių

0
217

Nerimi einantį sienos su Baltarusija ruožą stebėję VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pavoverės užkardos pareigūnai upėje, ties Švenčionių rajono Bareišiūnų kaimu, užfiksavo įtartiną objektą. Jį iš vandens pasieniečiai ištraukė priplaukę tarnybine valtimi.

Paaiškėjo, kad kontrabandininkai iš Baltarusijos į Lietuvą pasiuntė iš trijų tarpusavyje surištų ryšulių suformuotą ir balta polietileno plėvele aptrauktą plaustą su kontrabandiniais rūkalais. Jis buvo apdrabstytas sušalusiu sniegu – taip pažeidėjai nuolat bando maskuoti plukdomus krovinius ir juos padaryti panašiais į srovės nešamas ledo lytis.

Plauste rastas 1 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ ir „Minsk City QS“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Kroviniui sekti kontrabandininkai panaudojo GPS siųstuvą. Dėl šio įvykio pradėta administracinė teisena. Cigaretės laikinai saugomos Pavoverės pasienio užkardoje.

Nerimi, prieš jai įtekant į Lietuvos teritoriją, apie 7 kilometrus eina siena su Baltarusija. Tokių bandymų Švenčionių rajone, kuomet rūkalus iš kaimyninės valstybės upe bandoma atplukdyti į Lietuvą, pasitaiko neretai.

Du panašius cigarečių krovinius ištraukė pietinį sienos ruožą su Baltarusija saugantys Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų užkardos pasieniečiai.

Vieną krovinį VSAT pareigūnai Nemune užfiksavo ir į krantą ištraukė ties Druskininkų savivaldybės Švendubrės kaimu. Paaiškėjo, kad kontrabandininkai kartoninėse sniegu bei ledu apdrabstytose dėžėse į Lietuvą pasiuntė 1980 pakelių cigarečių „Fest“. Jie pažymėti baltarusiškomis banderolėmis, o ant plausto pritvirtintas GPS įrenginys.

Antrą kontrabandininkų bandymą Nemunu atplukdyti cigarečių VSAT pareigūnai ties Druskininkų savivaldybės Lipliūnų kaimu užkardė patruliuodami kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais.

Motorine valtimi prie įtartino upėje pastebėto objekto priplaukę pareigūnai pamatė, jog tai – juoda polietileno plėvele sandariai apvynioti ir ledo lytimis apdėti baltarusiški rūkalai. Iš viso rasta 1370 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Abu kroviniai laikinai saugomi Druskininkų užkardoje.

Šiemet, kaip ir kasmet, VSAT pareigūnai fiksuoja, jog šaltuoju laiku kontrabandininkai renkasi nekart išbandytą metodą – rūkalų plaustus bandoma užmaskuoti ir padaryti panašiais į plaukiančias ledo lytis. Jie apvyniojami balta polietileno plėvele arba medicinine marle, apdrabstomi sušalusiu sniegu, ledu bei purvu, o plūdrumui reguliuoti parenkamos įvairios statybinės medžiagos – plytos, betoniniai blokeliai, šaligatvio trinkelės ir pan.

Tokius cigarečių krovinius dažniausiai aptinka ir sulaiko būtent Pavoverės bei Druskininkų užkardų pasieniečiai. Šie VSAT padaliniai saugo sienos su Baltarusija ruožus, kuriuose į Lietuvą įteka atitinkamai Neris bei Nemunas.

VSAT informacija