Pas kiną dirbo nelegalai

0
140
Tom yam kong or Tom yum Tom yam is a spicy clear soup typical in Thailand and No.1 Thai Dish Cuisine. Thai food.

Gavusi skundą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (toliau – FNTT) atliko patikrinimus dviejuose kinų maisto restoranuose Vilniuje.
Nustatyta, kad įstaigose dirbo trys darbuotojos, su kuriomis nebuvo sudarytos jokios darbo sutartys. Dėl atlyginimo mokėjimo buvo sutarta, kad bus mokama grynaisiais pinigais kiekvieną darbo dieną.
Bendrovės, kuriai priklauso šie restoranai, direktorius Kinijos Liaudies Respublikos pilietis FNTT pareigūnams teisinosi, kad dvi darbuotojos buvo paprašytos pakeisti neva susirgusių nuolatinių darbuotojų, trečiai buvo pažadėta, kad darbo sutartis bus pasirašyta tada, kai išmoks dirbti.
Bendrovės buhalterė, bandydama taisyti padėtį, apie dvi darbuotojas išsiuntė pranešimus „Sodrai“, bet tai padarė tik FNTT atliekamo patikrinimo metu.
FNTT pareigūnų atliekamo patikrinimo metu taip pat buvo nustatyta ir kitų pažeidimų. Patikrinus išrašomų sąskaitų registrą, pastebėta, kad praėjusių metų liepos mėn. buhalterinėje apskaitoje apskaityta apie 1,5 karto daugiau lėšų nei nurodyta PVM deklaracijoje.
Bendrovės direktoriui surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal Administracinių nusižengimų kodekso 95 str. „Nelegalus darbas“ 1 dalį ir 187 str. „Ataskaitų, deklaracijų ar kitų mokesčių administratoriaus funkcijoms įgyvendinti reikalingų dokumentų ir duomenų pateikimo tvarkos pažeidimas“ 2 dalį.
Jam gresia bauda iki 5 tūkst. Eur.

 

FNTT informacija