Rugsėjo pradžia atskleidė, kaip yra manipuliuojama švietimo sistema

0
234

Pirmoji pasirodė Vilniaus miesto savivaldybė, antroji Tauragės ir trečioji – Trakų.

Vilniečiai nuo pat vasaros vidurio buvo tikinami, jog jų laukia didžiulė dovana – nemokamos pradinukų prailgintos grupės. Deja, jau vakar paaiškėjo, kad dar kurį laiką lengvatos teks palaukti, nes tam trūksta apie trijų šimtų pedagogų. Na, bet svarbiausia geri norai ir gražios iniciatyvos.

Bent panašiai galvojama sveikatos ministerijos kabinetuose , kuriuose užsimota ypatingai sveikai, nors ir neskaniai, maitinti mūsų jaunąją kartą. Bet kas galėjo patikėti, kad taip greitai, jau rugsėjo pirmąją, paaiškės, jog ir iš to išeis tik šnipštas. Po nuotykių Tauragėje pradedama abejoti, ar ugdymo įstaigose iš viso išliks valgyklos, ir vis realiau atrodo, kad vaikams teks badauti ne dėl to, kad nemėgsta sveiko maisto, o dėl to, kad niekas nebemaitins. Socialiai remtiniems mokinukams tai reiškia, jog valgyti nebegaus niekur – nei namuose nei mokykloje. Nes pigiai ir sveikai pamaitinti – nelabai išeina. Kaip skelbiama, būtent todėl Tauragės rajone nė viename iš viešųjų konkursų nebuvo paskelbtas nugalėtojas.

Trečias vakar dienos reikšmingiausias nutikimas – švietimo ministrės apsilankymas Trakų rajone, kuriame su Mokslo ir žinių dienos švente pasveikino ne mažiau nei dviejų mokyklų bendruomenes. Suspėjo… Ir suspėjo ne viena, bet kartu su Seimo nariu iš Trakų – Lenkų rinkimų akcijos Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos nariu  Jaroslavu Narkevič. Gal ir nieko čia tokio, bet prioritetai – aiškūs. Ministrei mažai terūpi Vilniaus pradinukų problemos bei Tauragės ugdymo įstaigų valgyklos – svarbiausia pabendrauti su galimais būsimais partneriais parlamente. Juk požiūris į daugelį vertybinių dalykų kaip ir sutampa. Teliko pagludinti požiūrį į lenkakalbių moksleivių švietimą, kai ką aptarti… Juk rudens sesija ant nosies, o tiek dar darbų reikia nuveikti… Svarbus kiekvienas balsas.

Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Seimo narys Jaroslavas Narkevič