Sulaikė per 3 000 baltarusiškų cigarečių ir du jų gabentojus – nešiką ir vežėją

0
52

Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio pasienio užkardos pareigūnai ketvirtadienio naktį patruliavo Lazdijų rajono Norkūnų kaimo apylinkėse. Miško masyve, 4 km nuo valstybės sienos, jie aptiko tris balta polietilenine plėvele aptrauktus ryšulius, prie kurių surengė pasalą. Patirtis ir kantrybė pasieniečių nenuvylė: ryte toje vietoje buvo sulaikytas ryšulių pasiimti atėjęs 25 metų Druskininkų savivaldybės gyventojas. Iš Baltarusijos „atkeliavusiuose“ paketuose buvo 1 800 pakelių cigarečių „NZ Black“, „NZ Gold“, ir „Minsk Super Slims“ su baltarusiškomis banderolėmis.   

Valstybės sienos pažeidimas nenustatytas. Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką druskininkiečiui pradėta administracinė teisena. Įstatymas už tai numato baudą nuo 5 760 iki 6 000 eurų. Kontrabandinių cigarečių nešikui įteiktas šaukimas atvykti į užkardą, kai bus nagrinėjama jo byla.

Ankstyvą ketvirtadienio rytą VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai Šalčininkų rajono Vilkonių kaimo apylinkėse sustabdė automobilį, kurį vairavo 32 metų šalčininkietis. Automobilyje rasti trys ryšuliai su 540 pakelių cigarečių „NZ Gold“, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis.

Apžiūrėdami vietovę ir pasitelkę kinologą su tarnybiniu šunimi, pasieniečiai aptiko dar keturis ryšulius, kuriuose buvo 720 pakelių baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“.

Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką cigarečių gabentojui pradėta administracinė teisena. Už šį pažeidimą jam gresia 5 760–6 000 eurų bauda. Apklausę sulaikytą vyrą pasieniečiai jį paleido, įteikę šaukimą atvykti į užkardą bylos nagrinėjimo dieną.

Cigaretės laikinai saugomos Kapčiamiesčio pasienio užkardoje.

VSAT informacija