Vilniuje keičiasi įkainiai už priverstinį automobilių nuvežimą dėl KET pažeidimų

0
110

Nuo šiandien transporto priemonės nugabenimas į saugojimo aikštelę iš vietų, kuriose draudžiama stovėti ar sustoti, pažeidėjui kainuos 135 Eur. Iki šiol už tai tekdavo susimokėti 100 eurų. Šiuos kaštus transporto priemonių savininkai (valdytojai) turės padengti atsiimdami priverstinai nuvežtą automobilį iš saugojimo aikštelės.

Priverstinai nuvežti automobiliai laikinai saugomi aikštelėje, esančioje adresu Minsko pl. 21. Trumpuoju numeriu 19988 teikiama informacija apie nuvežtų automobilių saugojimo vietą, atsiėmimo tvarką ir nuvežimo įkainius.

Priverstinio nuvežimo įkainis pasikeitė viešojo konkurso būdu atrinkus naują paslaugas teiksiančią įmonę, atitikusią keliamus reikalavimus ir pasiūliusią mažiausią nuvežimo kainą.

Primename, kad priverstinis nuvežimas yra priemonė, padedanti užtikrinti sklandų ir saugų eismą, gerinti mieste teikiamų komunalinių paslaugų kokybę, užtikrinti asmenų teises. Nuvežami ne visi pažeidžiant KET pastatyti automobiliai, o tik tie, kurie kelia grėsmę kitų eismo dalyvių saugumui (užstoja matomumą), pažeidžia kitų eismo dalyvių judėjimo galimybę (važiuoti dviračių taku, eiti šaligatviu), trukdo šiukšliavežėms privažiuoti prie atliekų konteinerių, apsunkina avarinių tarnybų darbą, pažeidžia neįgaliųjų asmenų teises ir panašiai.

Neradus savo automobiliu ir įtarus, kad jis galėjo būti priverstinai nuvežtas dėl padaryto KET pažeidimo, reikia skambinti Bendrojo pagalbos centro telefonu 112. Centro specialistai patikrins, ar automobilis iš tikrųjų buvo nuvežtas ir suteiks kitą reikalingą informaciją dėl tolimesnių veiksmų, norint automobilį atsiimti.

Apie pastebėtus parkavimo tvarkos pažeidimus gyventojai gali pranešti Viešosios tvarkos skyriaus budėtojų telefonu 8 5 219 7948.

Vilniaus m. savivaldybės informacija